„Mes taikiai blokuosime vyriausybinius pastatus ir neleisime jiems dirbti“, – pareiškė jis.
Jis taip pat paragino visus susirinkusius Nepriklausomybės maidane nepasiduoti.
„Aš kreipiuosi į visus: nepasiduokite. Jeigu mes pasiduosime, daugiau nieko nebebus“, – kalbėjo politikas.
UDAR lyderis pabrėžė, kad būtina daryti spaudimą esamai valdžiai, blokuoti administracinius pastatus, tačiau nedemonstruoti jokios agresijos ir nepasiduoti provokacijoms.
„Galbūt, mums teks čia stovėti dieną, galbūt, savaitę. Mes turime palaikyti vieni kitus. Esu įsitikinęs, kad aš niekur nepasitrauksiu“, – pareiškė V.Klyčko.
Parlamentinės frakcijos „Batkivščina“ lyderis Arsenijus Jaceniukas savo ruožtu pakvietė protestuotojus taikia eisena žygiuoti prie prezidento administracijos pastato ir būti ten tol, kol vyriausybės galva pasirašys premjero atstatydinimo įsaką ir paskirs pirmalaikius rinkimus.
„Mes pasiūlėm, jiems (valdžiai) tris sprendimo variantus, bet nė vienas jų nebuvo panaudotas. Dabar politinės krizės sprendimo raktas yra Janukovyčiaus rankos, – sakė A.Jaceniukas. – Jis turi teisę pasinaudoti tuo ketvirtuoju mechanizmu“.
„Mūsų uždavinys – taikiu protestu žygiuoti prie prezidento administracijos bei reikalauti, kad Janukovyčius pasirašytų įsaką dėl Azarovo atstatydinimo bei paskelbti pirmalaikius rinkimus... Mes stovėsime iki tos akimirkos, kai bus sprendimas apie Azarovo atstatydinimą ir pirmalaikius rinkimus“, – pareiškė jis bei paragino laikytis drausmės ir tvarkos.
Greitai suformuota kolona demonstrantų pajudėjo prezidento administracijos link.
Neilgai trukus ji skilo į dvi dalis. Vieni liko mitinguoti Banko ir Instituto gatvių sankryžoje, kiti tęsia žygį. Aidi šūkiai „Gaują šalin“, „Atstatydinimas!“
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
(papildyta 15.04) Prie Ukrainos parlamento susirinkusi demonstrantų minia antradienį pasipiktinimo šūksniais reagavo į žinią, jog Aukščiausioje Radoje žlugo opozicijos pastangos surengti interpeliaciją premjeo Mykolos Azarovo vyriausybei.
Protestuotojai skandavo šūkius „Gėda!“, „Šalin gaują!“ ir „Revoliucija!“, o vėliau sugiedojo Ukrainos himną.
Vienas ten esantis naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas pranešė, kad demonstrantai žinią iš parlamento sutiko su nusivylimu ir pasipiktinimu.
Tačiau padėtis prie Aukščiausios Rados, kur susirinkę šimtai eurointegracijos šalininkų, buvo gana rami, o daugelis mitingo dalyvių patraukė Kijevo centrinio Kreščiatiko prospekto ir Nepriklausomybės aikštės link.
(atnaujinta 14.02) Ukrainos parlamentas antradienį atmetė pasiūlymą surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo vyriausybe, nepaisydamas masinių proeuropietiškų protestų, kuriuose reikalaujama prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir jo vyriausybės atsistatydinimo.
Už opozicijos pasiūlytą projektą balsavo tik 186 Aukščiausiosios Rados deputatai. Iš valdančiosios Regionų partijos deputatų savo balsą atidavė vienas įstatymų leidėjas, iš komunistų nebalsavo nė vienas, o iš nepriklausančių frakcijoms deputatų už vyriausybės paleidimą balsavo 17 Rados narių.
Nepasitikėjimą vyriausybe taip pat pareiškė 90 partijos „Batkivščina“ („Tėvynė“) deputatų, 42 įstatymų leidėjai iš partijos „UDAR“ („Smūgis“) ir 37 – iš partijos „Laisvė“ (Svoboda").
Pagal Ukrainos konstituciją, vyriausybei atstatydinti Rada turi priimti rezoliuciją dėl nepasitikėjimo ministrų kabinetu, už kurią turi balsuoti ne mažiau kaip 226 deputatai.
Balsavimas dėl interpeliacijos žlugo, kai M.Azarovas pažadėjo pertvarkyti savo kabinetą ir atsiprašė dėl brutalių milicijos veiksmų per savaitgalį vykusias demonstracijas, kuriuos pasmerkė Vakarų šalys ir kurie išprovokavo dar didesnius mitingus.
„Galiu užtikrinti įstatymų leidėjams vieną dalyką – padarysiu tvirtas išvadas iš to, kas įvyko, ir atliksiu rimtų pakeitimų vyriausybėje“, – premjeras pareiškė per neeilinę parlamento sesiją.
„Mūsų vyriausybės vardu norėčiau atsiprašyti už mūsų teisėsaugos pareigūnų veiksmus (Nepriklausomybės) aikštėje“, – pridūrė jis, eurointegraciją palaikantiems opozicijos įstatymų leidėjams skanduojant „Atsistatydinimas!“
Tačiau jis palaikė bendrą vyriausybės poziciją ir smerkė protestuotojus, kurie blokuoja vyriausybinius pastatus.
Tokie veiksmai „yra ne eurointegracijos kelias, o diktatūra“, - M.Azarovas pareiškė, trenkdamas kumščiu į stalą ir dar labiau padidindamas oponentų nepasitenkinimą.
Kaip buvo pranešta, trijų opozicinių partijų lyderiai pareikalavo pareikšti nepasitikėjimą vyriausybę „už Ukrainos liaudies išdavystę“.
„Mes reikalaujame vyriausybės, prezidento atsistatydinimo ir vidaus reikalų ministro pasodinimo ... Tie, kas nepalaikys atsistatydinimo, taip pat bus atsakingi už vaikų sumušimą“, - iš Aukščiausiosios Rados tribūnos pareiškė „Batkivščina“ frakcijos vadovas Arsenijus Jaceniukas.
„Reikalauju vyriausybės atsistatydinimo, taip pat – visos Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovybės patraukimo baudžiamojon atsakomybėn“, - parlamentui sakė partijos UDAR lyderis Vitalijus Klyčko.
Jis kreipėsi į valdžią remiančių partijų atstovus reikalaudamas balsuoti už rezoliuciją, kuria būtų pareikštas nepasitikėjimas vyriausybe.
„Jūs būsite asmeniškai atsakingi, jeigu nebalsuosite“, - pridūrė jis.
Šias dvi partijas taip pat palaikė treči9a politinė jėga - tautinio susivienijimo "Laisvė" lyderis Olehas Tiahnibokas.
Opozicija prieš balsavimą perspėjo, kad jeigu per Rada nepritars pasiūlymui pareikšti nepasitikėjimą ministrų kabinetu, tai tada ji užblokuos parlamentą ir pareikalaus, kad vyriausybę savo įsaku atstatydintų prezidentas.
„Jeigu parlamente nebus nubalsuota už vyriausybės atstatydinimą, eisime į prezidento administraciją su reikalavimu, kad Janukovyčius savo įsaku atstatydintų Azarovo vyriausybę“, – susirinkime sakė A.Jaceniukas.
Anksčiau dieną opozicija taip pat pareikalavo pradėti baudžiamąjį tyrimą Vidaus reikalų ministerijos vadovo Vitalijaus Zacharčenkos atžvilgiu už jėgos panaudojimą vaikant protestus lapkričio 30 dieną.
Tuo tarpu lauke prie parlamento, kuriame vyko debatai dėl nepasitikėjimo vyriausybe, tūkstančiai demonstrantų reiškė pritarimą opozicijai ir skandavo „Revoliucija!“.
Ukrainos vyriausybės sprendimas nepasirašyti istorinės asociacijos ir laisvosios prekybos sutarties su Europos Sąjunga (ES) išprovokavo didžiausią protestų bangą šalyje nuo 2004 metų prodemokratinės Oranžinės revoliucijos.
Daugiau nei 30 protestuotojų buvo sužeisti, policijai ašarinėmis dujomis ir guminėmis lazdomis vaikant šimtus įtūžusių ukrainiečių iš Kijevo centrinės Nepriklausomybės aikštės šeštadienį paryčiais.
(papildyta 13.38) Ukrainos premjeras Mykola Azarovas antradienį atsiprašė už brutalius policijos veiksmus šį savaitgalį Kijeve, kurie sulaukė griežto Vakarų pasmerkimo ir išprovokavo dar didesnius protestus.
„Mūsų vyriausybės vardu norėčiau atsiprašyti už mūsų teisėsaugos pareigūnų veiksmus (Nepriklausomybės) aikštėje“, - per neeilinę parlamento sesiją sakė M.Azarovas.
(atnaujinta 12.45) Ukrainos Aukščiausioji Rada palaikė sprendimą antradienį pasikviesti premjerą Mykolą Azarovą ir vyriausybės narius klausimo dėl ministrų kabineto atsakomybės svarstymui.
Tokiam pasiūlymui per balsavimą pritarė 368 deputatai.
Anksčiau dieną opozicija pareikalavo pradėti baudžiamąjį tyrimą Vidaus reikalų ministerijos vadovo Vitalijaus Zacharčenkos atžvilgiu, už jėgos panaudojimą vaikant protestus lapkričio 30 dieną.
Ukrainos vyriausybė dirba net „blokados“ sąlygomis, sako premjero atstovas
Ukrainos vyriausybė dirba, pareiškė premjero Mykolos Azarovo atstovas spaudai Vitalijus Lukjanenka.
„Vyriausybė darbuojasi, rengiami normatyviniai aktai“, - sakė jis.
Ukrainoje prie Rados, kurioje bus svarstomas nepasitikėjimo pareiškimas vyriausybei, susirinko tūkstančiai protestuotojų
Prie Ukrainos parlamento sostinėje Kijeve antradienį susirinko tūkstančiai protestuotojų – įstatymų leidėjams rengiantis svarstyti nepasitikėjimo pareiškimą vyriausybei dėl sutarties su Europos Sąjunga (ES) atsisakymo.
Opozicija ragina pareikšti nepasitikėjimą premjero Mykolos Azarovo vyriausybe, tęsiantis masiniams protestams dėl atsisakymo pasirašyti tą istorinę sutartį. Protestai yra didžiausi nuo 2004 metų provakarietiškos Oranžinės revoliucijos.
Tačiau neaišku, ar opozicijai pavyks suburti pakankamą paramą nepasitikėjimo vyriausybe pareiškimui.
Opozicijos lyderiai, tarp jų – buvęs pasaulio bokso čempionas Vitalijus Klyčko, pateikė rezoliucijos projektą, kuriame sakoma, kad vyriausybė išdavė Ukrainos liaudį dėl Rusijos spaudimo atsisakydama planų pasirašyti Asociacijos sutartį su ES.
Savaitgalį masiniai protestai išprovokavo susirėmimus su policija, kuri panaudojo ašarines dujas ir garsinius užtaisus, tačiau pirmadienį situacija buvo ramesnė.
Maždaug 1 tūkst. protestuotojų antradienio naktį praleido miesto Nepriklausomybės aikštėje.
Premjeras M.Azarovas pirmadienį sakė, kad situacija turi visus valstybės perversmo požymius, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad šie protestai „atrodo labiau kaip pogromas, o ne revoliucija“.
Tuo tarpu Baltieji rūmai pareiškė nemanantys, kad taikios demonstracijos turi valstybės perversmo požymių.
Antradienį ryte keli tūkstančiai riaušėms pasirengusių policininkų buvo dislokuoti aplink parlamento pastatą Kijevo centre.
„Kai kas piketuoja prie vyriausybės pastato, kiti piketuoja prie parlamento, o mes balsuojame už Azarovo banditų vyriausybės atsistatydinimą“, - pirmadienį sakė ultranacionalistų partijos „Svoboda“ („Laisvė“) lyderis Olehas Tiahnybokas.
Opozicijai reikia surinkti 226 balsus 450 vietų Aukščiausiojoje Radoje, kad būtų pareikštas nepasitikėjimas vyriausybe.
Mykola Tomenka, kalinamos opozicijos lyderės Julijos Tymošenko partijos deputatas, pirmadienį sakė, kad opozicija gali surinkti tik 215 balsų parlamente, kuriame dominuoja prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partija.
Opozicijos lyderis Arsenijus Jaceniukas pirmadienį vakare per mitingą sakė: „Pirma balsuojame už rezoliucijos projektą dėl vyriausybės atleidimo, tada balsuojame už Tymošenko ir trijų aktyvistų Nepriklausomybės aikštėje, kurie buvo nelegaliai areštuoti, paleidimą“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.