Pasak jo, tikėtina, kad taip gali įvykti dar šiais metais, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.
„Manau, kad tai įvyks. Yra daug sudedamųjų dalių, kad tai įvyktų“, – kalbėjo K. Budanovas.
Visgi jis nepateikė daugiau jokių detalių apie galimas taikos derybas su Rusija. Visgi šiuo metu Ukrainos pareigūnai pasisako prieš paliaubų idėją, tvirtindami, kad tai tik duos Rusijai daugiau laiko tam, kad ji persiginkluotų ir pasiruoštų tolimesnei agresijai.
„Kiek tai ilgai truks, kiek bus veiksminga – tai kitas klausimas“, – svarstė K. Budanovas.
NATO vadovas: Europos saugumo garantijoms Ukrainai bus reikalinga JAV parama
NATO vadovas Markas Rutte ketvirtadienį pareiškė, kad bet kokias Europos saugumo garantijas Ukrainai pagal galimą taikos susitarimą su Rusija turės paremti JAV.
„Tvirtas saugumo garantijas, jei jas suteiks Europos šalys, turės paremti Jungtinės Valstijos, ne sausumos pajėgomis, bet mums apskritai reikės JAV paramos, kad garantuotume atgrasymą“, – sakė į Slovakiją atvykęs M. Rutte.
Kyjivo rėmėjai Europoje mėgina sugalvoti kokį nors planą, JAV prezidentui Donaldui Trumpui neatsižvelgus į Vašingtono sąjungininkes ir pradėjus derybas su Maskva siekiant užbaigti karą.
Didžioji Britanija pareiškė, kad galėtų dislokuoti karius Ukrainoje, jei to prireiks siekiant garantuoti tvarią taiką. Jungtinės Karalystės žiniasklaida pranešė, kad Didžioji Britanija ir Prancūzija rengia pasiūlymą nusiųsti į Ukrainą 30 tūkst. karių pajėgas, jei Vašingtonas įsipareigos suteikti apsaugą iš oro.
M. Rutte nepateikė išsamesnės informacijos apie rengiamus planus, tačiau sakė, kad Jungtinės Valstijos turi „pajėgumų (...) būtinų, kad Europos šalys galėtų padėti“.
Ukraina reikalauja, kad sudarant kokią nors sutartį dėl karo užbaigimo jai būtų suteiktos garantijos, neleisiančios Rusijai persiginkluoti ir vėl užpulti.
„Labai svarbu, kad bet koks pasiektas susitarimas atneštų ilgalaikę taiką ir Rusija daugiau niekada nemėgintų užimti nė vieno kvadratinio kilometro Ukrainos žemės“, – sakė M. Rutte.
„Dar daug ką reikia nuspręsti, tačiau nėra abejonių, kad Europa turi atlikti gyvybiškai svarbų vaidmenį garantuojant taiką Ukrainoje“, – pridūrė jis.
D. Trumpo administracija aiškiai pasakė, kad neketina siųsti karių į Ukrainą, vietoj to pareiškė, kad Europa turės atlikti sunkų darbą garantuojant bet kokio Vašingtono tarpininkauto susitarimo įgyvendinimą. Tuo pat metu D. Trumpas sukrėtė Europą, užsipuolęs Ukrainos lyderį Volodymyrą Zelenskį ir pasėjęs abejonių dėl JAV įsipareigojimo NATO.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!