„Fortifikacijos statyboms valstybė skyrė daugiau nei 850 mln. grivinų, pasitelkta geriausia statybininkų patirtis. O savanoriai, kaip nepriklausomi stebėtojai, kontroliavo statybas ir pateikė objektyvią informaciją šalies vadovams, – pažymėjo Ukrainos gynybos ministro patarėjas Ihoris Melnikas, supažindinęs žurnalistus su jau įrengtomis fortifikacijomis. – 600 kilometrų įtvirtinimų Ukrainos rytuose buvo įrengti per patį trumpiausią terminą. Nė viena šalis po Antrojo pasaulinio karo nepastatė tokių grandiozinių gynybinių objektų per trumpiau negu pusmetį. Ir visa tai – sudėtingiausių ekonominių sąlygų ir karinių veiksmų sąlygomis.“
Statybose dalyvavo 20 sričių ir 5000 statybininkų. Be to, įrengimus statė daugiausiai vietos gyventojai, o tai leido jiems šiuo sunkiu laikotarpiu uždirbti nuo 250 iki 300 grivinų per dieną (10-12 eurų).
Pasak Centrinės inžinerinio aprūpinimo valdybos atstovo pulkininko Sergehejaus Marceniuko, fortifikacijos išlaikė visų rūšių šaunamųjų ginklų, granatsvaidžių, minosvaidžių ir sunkiosios artilerijos apšaudymą. „Fortifikacijos jau įrodė savo realų efektyvumą karo sąlygomis. Mūšių prie Marjinkos metu, kur jau buvo įrengta fortifikacija, priešas patyrė ženklių nuostolių, tačiau taip ir nesugebėjo prasiveržti pro mūsų gynybos liniją“, – pasakojo S. Marceniukas.