fortifikacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fortifikacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fortifikacija“.
Netrukus Lietuva ruoš kliūtis – kilus karui, turėtų stabdyti rusų įsiveržimą: ne tik betono blokai ir prieštankiniai ežiai
Mokantis iš Ukrainos karo pamokų, Lietuva nusprendė įsigyti įvairių fortifikacinių priemonių, kurios, kilus karui, turėtų stabdyti rusų įsiveržimą į šalies gilumą. Jau dabar rengiami planai, kur ir kada pasienyje su Baltarusija ir Rusija, atsiras keliolika specialių parkų, į kuriuos bus suvežti įvairūs betono blokai, prieštankiniai ežiai ir panašūs dalykai. Be to, ateityje kariuomenė pirks ir įvairaus tipo minų.
Naujasis Sausumos pajėgų vadas apie poreikį fortifikuoti Suvalkų koridorių: „Tiesioginės realios grėsmės nėra“
Naujasis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Artūras Radvilas sako nerimaujantis dėl didelės personalo kaitos.
„Kai mes turime didelę kaitą žmonių, parengties lygis po truputį pradeda žemėti“, – interviu BNS sakė šią savaitę pajėgoms pradėjęs vadovauti karininkas.
Anot jo, tą lemia eilė priežasčių – nuo karių noro išbandyti save kitose srityse iki darbo užmokesčio, kuris neatspindi patiriamo krūvio ir darbo sąlygų.
Ukraina statosi savo Manerheimo liniją
Trys fortifikacijos linijos jau pasirengusios beveik 100 proc., praneša Ukrainos gynybos ministerija. Bendras fortifikacijos įrengimų kiekis – 268, iš kurių 240 statė sričių administracijos, o 28 – Ukrainos kariuomenės pajėgos. Pirmąją liniją kontroliuoja Ukrainos kariuomenė, antrąją ir trečiąją – Nacionalinė Gvardija. „Fortifikacijos statyboms valstybė skyrė daugiau nei 850 mln. grivinų, pasitelkta geriausia statybininkų patirtis.
„Atlanto sienos" fragmentų atkūrimas patinka ne visiems
Dalis taip vadinamos „Atlanto sienos" atkuriama entuziastų iniciatyva, rašo BBC.
Istorijos entuziastai pradėjo restauruoti dalį Antrojo pasaulinio karo vokiečių įtvirtinimų, turėjusių saugoti nuo įsiveržimo iš jūros.
Gynybiniai įtvirtinimai pradėti statyti 1942 metais, bet siena niekada nebuvo iki galo pabaigta, jos statybos vyko iki pat sąjungininkų išsilaipinimo.
Prieštaraujantys atstatymui teigia, kad tai hitlerinis palikimas.
Požemiai greta Pučkorių atodangos – ugnies linija, kuria nepasinaudojo
Kviečiame tęsti kelionę po Vilniaus ir jo apylinkių požemius. Pasakodami apie tarp pirmojo ir antrojo pasaulinių karų atsiradusius tunelius ir sandėlius šaudmenims saugoti, minėjome, kad dabartiniame Pavilnių regioniniame parke, visai greta garsiosios Pučkorių atodangos, po žeme slypi visa ugnies taškų sistema, kurią karybos specialistai įrengė beveik tuo pačiu metu. Anuomet jie turėjo blokuoti vadinamąjį Batoro traktą.