Vakarykštis Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdis, kaip ir ne vienas ankstesnis, prasidėjo partijos Tvarka ir teisingumas atstovo Gintaro Šurkaus pareiškimu. Jame tarybos narys ir vėl negailėjo kritikos valdantiesiems, merui socialdemokratui Feliksui Džiautui už įtartinais principais vadovaujantis suformuotą tarybos daugumą, kolegų dalijimą į gerus ir blogus, vykdomą destrukciją taryboje. Daugelis G.Šurkaus kaltinimų jau girdėti. Vakarykščiame posėdyje jie reikšti net ilgiau nei nustato tarybos darbo reglamentas. O keisčiausia vakar vykusiame posėdyje buvo tai, kad, pradėjus svarstyti G.Šurkaus atstatydinimą iš tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų, šis klausimas buvo atidėtas.
Pasiūlyta viešai atsiprašyti
Rugpjūčio pradžioje vienuolika miesto tarybos narių įteikė skundą Alytaus rajono apylinkės prokuratūrai dėl G.Šurkaus paskleistų tikrovės neatitinkančių faktų. Jis per žiniasklaidą apkaltino tarybos narius piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, Žuvėdrų gatvės gyventojų šantažavimu, bandymu apriboti gyventojų teises.
Prokuroras Tomas Buškevičius skundą parašiusiems tarybos nariams pranešė, kad iš skunde išdėstytų aplinkybių matyti, jog G.Šurkus, viešai paskleisdamas tikrovės neatitinkančią informaciją, įžeidė tarybos narių garbę ir orumą. Tai atitinka Baudžiamajame kodekse numatytos nusikalstamos veikos - šmeižimo - požymius.
Tačiau prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, nes privataus kaltinimo bylose šis tyrimas neatliekamas. Skundą parašiusiems tarybos nariams pasiūlyta kreiptis į teismą.
Vakar vykusiame miesto tarybos posėdyje socialdemokratų frakcijos vardu jos pirmininkas Henrikas Šivokas G.Šurkui pasiūlė viešai atsiprašyti dėl paskleistų tikrovės neatitinkančių faktų, kitu atveju pasiliekama teisė kreiptis į teismą. G.Šurkus net pasiprašė duodamas į teismą.
Siekis - kompromituoti tarybą?..
Balandžio pabaigoje, tik pradėjus darbą šios kadencijos miesto tarybai, buvo sudaryti tarybos komitetai ir komisijos. Kaip numato teisės aktai, opozicijai atiduotas Etikos komisijos pirmininko postas. Tvarkiečiai šias pareigas pasiūlė G.Šurkui, ir taryba tam pritarė.
Netrukus žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad miesto tarybos Etikos komisijai vadovaujantis G.Šurkus yra teistas.
Jis į miesto tarybą pagal liberaldemokratų, vėliau pasivadinusių tvarkiečių, sąrašą buvo išrinktas 2002-aisiais. Tačiau mandatą jam atėmė Vyriausioji rinkimų komisija, įsigaliojus teismo apkaltinamajam nuosprendžiui, kuriuo G.Šurkus pripažintas kaltu dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos ir nubaustas 1 tūkst. 875 litų bauda. Toks sprendimas baudžiamojoje byloje priimtas po Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos patikrinimo jo vadovautame Nemunaičio oreivių klube.
Liepos viduryje tarybos narys Arvydas Švirmickas merui įteikė pareiškimą, kuriame reikalaujama spręsti dėl G.Šurkaus tinkamumo vadovauti Etikos komisijai. Šis tarybos narys liberalas įsitikinęs, kad opozicija, siekdama kompromituoti tarybą, į Etikos komisijos pirmininką pasiūlė teistą tarybos narį.
Pabijota užsimoti iš karto
Vakarykščiame posėdyje svarstant G.Šurkaus atstatydinimą A.Švirmickas sakė, kad skiriant Etikos komisijos pirmininką dalis tarybos narių nežinojo apie jo teistumą, iš prokuratūros gauto atsakymo aiškėja, jog G.Šurkus žemina tarybos orumą.
Pats G.Šurkus dėstė, kad nėra pagrindo jo nušalinti nuo pareigų, nes komisija dar nenagrinėjo nė vieno klausimo ir vertinti jo darbo negalima, taip pat nepaaiškėjo nė vieno naujo fakto dėl jo darbo ar veiklos.
Tarybos narys socialdemokratas Jurgis Krasnickas teigė neišgirdęs motyvų, kodėl iš Etikos komisijos pirmininko pareigų turi būti atleidžiamas G.Šurkus, todėl pasiūlė atidėti šį klausimą.
Dauguma tarybos narių buvo už tai, kad G.Šurkaus, kaip Etikos komisijos pirmininko, atstatydinimo klausimas būtų atidėtas.
Alma MOSTEIKAITĖ