Ji, anot projekto, rūpintųsi valstybės turizmo plėtros tikslais ir uždaviniais, palankios turizmo verslui aplinkos kūrimu ir skatinimu, politikos formavimu, užsienio valstybių patirties analize ir kt.
„Turizmo sektoriui turėtų būti skiriamas kompleksinis dėmesys: siekiant laiku identifikuoti ir išspręsti problemas svarbu analizuoti ir vertinti tiek atvykstamojo, tiek išvykstamojo turizmo sektoriaus veiklos duomenis“, – teigia projekto autoriai aiškinamajame rašte.
Anot jų, reikia spręsti ir turizmo sezoniškumo problemą, kuri yra viena pagrindinių šio sektoriaus silpnųjų vietų, lemiančių netolygų turistų srautų pasiskirstymą skirtingais metų laikais, ypač spalio–balandžio mėnesiais.
„Siekiant padidinti turistų srautus būtina ieškoti alternatyvių turizmo krypčių (verslo turizmas, sveikatos turizmas, žaliasis-ekologinis turizmas, renginių turizmas ir t.t.), modernizuoti dabartinį turizmo sektorių“, – teigia iniciatoriai.
Pasak I.Šiaulienės, oro vežėjams atidarant vis naujus skrydžių maršrutus, gražėjant kurortams, plėtojant sveikatos turizmo paslaugas, būtina aktyvinti patį turizmą.
„Pokriziniu laikotarpiu šiaip ar taip turizmo rinka yra svarbi, kad ji būtų kryptingesnė, nuoseklesnė ir į perspektyvą“, – BNS sakė socialdemokratė.
Anot jos, parlamentarai galėtų ypač prisidėti skatinant turizmą ne tik į Lietuvą, bet į visą Baltijos šalių regioną.
„Kadangi nedidelė valstybė esame, turime ne konkuruoti, o pritraukti turistų srautus į regioną. Galima parengti įdomių maršrutų, perspektyvių, būtų visiems naudinga“, – kalbėjo politikė.