„Šios apklausos rezultatai parodė, kad didžioji dalis suaugusiųjų pripažįsta, kad patyčių problema yra aktuali, o problemos pripažinimas yra svarbus veiksnys, siekiant mažinti patyčių mastą Lietuvoje“, – teigia Vaikų linijos“ vadovas Robertas Povilaitis.
Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo „Veiksmo savaitė be patyčių“, kurios metu siekiama sutelkti dėmesį į patyčių problemos sprendimą ir kartu stabdyti patyčias.
Į klausimą, ar patyčios mokykloje yra aktuali problema, 27 procentai respondentų atsakė, kad tai – labai aktuali problema, dar 49 procentai ją laikė greičiau aktualia. Visiškai ar greičiau neaktualia ją laikė 12 procentų.
Pripažindami, kad skaudžios patyčios tarp vaikų ir paauglių yra svarbi problema, apklausoje dalyvavę suaugusieji mokyklų gebėjimą spręsti patyčių problemą įvertino vidutiniškai – 6.3 balo skalėje nuo 1 iki 10.
51 procentas apklausoje dalyvavusiųjų suaugusiųjų, kurių amžius siekė nuo 18 iki 75 metų, teigė patys mokykloje nepatyrę patyčių. Iš likusiųjų 19 procentų nurodė, kad patyčias patyrė vieną ar du kartus, keletą kartų – 17 procentų respondentų. Daug kartų patyčias patyrė 8 procentai respondentų.
Pasak specialistų, asmeninė suaugusiųjų patirtis, reaguojant į vaikų patyčias, gali ir padėti, ir trukdyti. Viena vertus, suaugusieji, kurie patys turi patyčių patirties, linkę geriau suprasti patyčių problemą ir jos svarbą. Kita vertus, anksčiau patirti skaudūs išgyvenimai gali trukdyti suaugusiesiems ramiai įvertinti situaciją ir suteikti vaikui pagalbą, atsižvelgiant ne į savo patirtį, o į tai, ko šiuo metu labiausiai reikia vaikui.
Reprezentatyvus tyrimas buvo atliktas šių metų vasario 19-27 dienomis. Tyrimo metu apklausta 1011 respondentų nuo 18 iki 75 metų amžiaus.