Greitkeliu Paryžiaus link juda maždaug 1000 traktorių. Jų tikslas – pasiekti sostinės širdyje esančius Eliziejaus laukus ir Triumfo arką. Lietuvos ūkininkai į mūsų šalies gatves išriedėjo dėl planuojamų jiems didinti mokesčių, o štai prancūzai vardija kitas problemas – Prancūzijos ūkiams neva nepalankius tarptautinės prekybos susitarimus, griežtesnius įpareigojimus dėl pesticidų naudojimo ir reikalavimus labiau paisyti gyvūnų gerovės. Ūkininkų sąjungos reikalauja susitikimo su prezidentu Emmanueliu Macronu.
„Tai – visų ūkininkų šauksmas. Mūsų profesija nuvertinama ir mūsų vyriausybės, ir visos Europos politikų“, – sako ūkininkas Victor Rabier.
Dar daugiau – net apie 10 tūkstančių – ūkininkų su 5000-iais traktorių vakar užblokavo Berlyno gatves. Jie rinkosi prie Brandenburgo vartų ir protestavo prieš naujas aplinkosaugos taisykles, kurios, pasak ūkininkų, kelia grėsmę jų pragyvenimo šaltiniui.
„Daugelio ūkininkų ateitis – pavojuje. Jauni ūkininkai – tokie kaip aš – bijo perimti tėvų ūkius. Mums labai svarbu žinoti, kokia ateitis laukia mūsų“, – kalbėjo ūkininkė Johanna Mandelkow.
Kanclerės Angelos Merkel vyriausybė rugsėjį pritarė naujam žemės ūkio politikos paketui, kuriuo bus ribojamas trąšų naudojimas ūkiuose, o iki 2023 metų palaipsniui bus uždrausta naudoti prieštaringai vertinamą herbicidą glifosatą, kad būtų apsaugotos vabzdžių populiacijos.
Nors vis daugiau pasaulio šalių glifosatą įtraukia į vėžį sukeliančių medžiagų sąrašą, pasipiktinę ūkininkai sako, kad šiomis aplinkos apsaugos priemonėmis nueita per toli.