• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tikimybė, kad per artimiausius keletą metų Japonijos sostinę Tokiją supurtys didelis žemės drebėjimas, yra didesnė nei teigė vyriausybė.

REKLAMA
REKLAMA

Tokijo universiteto mokslininkų komanda teigia, kad egzistuoja 75 proc. tikimybė, kad per artimiausius ketverius metus regione bus 7 balų stiprumo žemės drebėjimas.

REKLAMA

Vyriausybė teigia, kad tokio įvykio tikimybė per artimiausius 30 metų siekia 70 proc., praneša BBC.

Tokios prognozės paskelbtos nepraėjus nė metams po didžiulio žemės drebėjimo ir cunamio, nuniokojusio šiaurės rytinę Japonijos pakrantę.

Paskutinį kartą didelis žemės drebėjimas Tokijuje buvo 1923 metais. Tuomet 7,9 balų drebėjimas pražudė daugiau kaip 100 tūkst. žmonių, didžioji jų dalis žuvo per gaisrus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokijo universiteto žemės drebėjimų tyrimų instituto mokslininkai savo skaičiavimus grindė duomenimis apie vis dažnesnius požeminius smūgius sostinėje, kurie fiksuojami po 2011-ųjų kovo 11 dienos drebėjimo.

Anot jų, palyginus su įprastais metais, Tokijo didmiesčio srityje nuo kovo katastrofos požeminių smūgių padaugėjo penkis kartus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai rėmėsi Japonijos meteorologijos agentūros duomenimis. Anot jų, rezultatai rodo, kad seisminis aktyvumas vietovėje aplink sostinę padidėjo, tad išaugo ir didelio žemės drebėjimo tikimybė.

Tyrėjai teigia, kad nors „sunku prognozuoti“ didelio žemės drebėjimo Tokijuje aukų skaičių, valdžia ir žmonės turėtų tam ruoštis.

REKLAMA

Korespondentai teigia, kad universiteto skaičiavimai atsižvelgia į didesnį seisminį aktyvumą nuo kovo. Tuo metu vyriausybė savo skaičiavimams galėjo naudoti kitokiuos ar senesnius duomenis ar skirtingas modeliavimo technologijas.

Japonija yra tektoninių plokščių susikirtimo vietoje, vadinamoje „Ramiojo vandenyno ugnies žiedu“. Šalis laikoma viena šalių, kurioje žemės drebėjimai labiausiai tikėtini, o Tokijas įsikūręs vienoje pavojingiausių vietų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų