• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžietis Paulius Šaparnis, kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“ ir bendrovė „Panevėžio autobusų parkas“ miesto gyventojams pristatė unikalią garso instaliaciją „Autobusas – sintezatorius“.

4

Panevėžietis Paulius Šaparnis, kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“ ir bendrovė „Panevėžio autobusų parkas“ miesto gyventojams pristatė unikalią garso instaliaciją „Autobusas – sintezatorius“.

REKLAMA

Instaliacijos žiūrovai šįkart tapo pačios muzikos kūrėjais – autobusų parke antram gyvenimui buvo prikeltas senas autobusas, kurio lankytojai liesdami turėklus kūrė unikalias muzikines kompozicijas.

Projekto idėja

„Pragiedruliai“ vykdo įvairiausius meninius projektus, jungiančius ekologiją, pramonę, kultūrą ir meną. „Autobusas – sintezatorius“ yra vienas iš šių projektų, kuris panevėžiečiams pateikė unikalią atrakciją, kartu paskatinant mintis apie ekologiją.

„Kai sužinojau apie šios organizacijos vykdomus projektus, negalėjau nepareikšti noro dalyvauti atrankoje. Mane ypač paskatino tai, kad projektuose yra apjungiama ekologija, pramonė ir menas. Panevėžys yra ideali vieta būtent tokiai veiklai. Negana to, man, gimusiam Panevėžyje, yra ypač svarbu kurti ir puoselėti šio miesto kultūrą“, – pasakoja tarpdisciplininio meno kūrėjas Paulius Šaparnis.

REKLAMA
REKLAMA

„Kalbant apie patį autobuso projektą, būtent autobuse ir slypi ekologijos žinutė garso instaliacijos dalyviams. Tai yra ypač reikšminga priemonė kuriant tvarų gyvenimą: viešasis transportas padeda mažinti automobilių kiekį, ko pasekoje, mieste mažėja tarša. Autobusui tapus nefunkcionaliu, nusprendžiau jį prikelti antram gyvenimui su muzika ir technologijomis“, – tęsia P. Šaparnis.

REKLAMA

Menininkas taip pat sako, kad savo kūriniu sujungė du nesuderinamus žodžius – „autobusas“ ir „sintezatorius“. Tokiu pavadinimu sužadinęs panevėžiečių smalsumą ir fantaziją, menininkas instaliacijoje sulaukė iš tiesų nemažo skaičiaus dalyvių.

„Taip pat, kurdamas tokius unikalius projektus, siekiu paskatinti visuomenę nebijoti kurti, nebijoti siekti savo fantazijos ribų. Tereikia noro, drąsos ir pastangų kūryboje. Pramonė ir menas turėtų dažniau kooperuotis – šiose srityse nereikia bijoti eksperimentuoti ir taip į savo darbinę kasdienybę galėsime įnešti naujų idėjų“, – komentuoja idėjos autorius.

REKLAMA
REKLAMA

Tvarumo tema

P. Šaparnio nuomone, meno ir tvarumo temos dažnai yra neatsiejamos.

„Ypatingai daug meno projektų yra kuriamų iš senų, nebenaudojamų, neperdirbamų objektų. Menas šiuos objektus prikelia naujam gyvenimui, jiems yra suteikiama visiškai nauja, kitokia vertė. Menas – tai kūrybinė išraiška, kuri dažnai žiūrovą skatina susimąstyti apie įvairias temas, dažnu atveju apie ekologiją,“ – pasakoja P. Šaparnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Projektai, kaip „autobusas – sintezatorius“, prisideda ne tik prie ekologijos temos plėtojimo Panevėžio mieste, bet taip pat skatina alternatyviąją kultūrą. Kaip tik pramonė yra puiki platforma alternatyviai kultūrai, todėl Panevėžys tik dar labiau tampa puikia vieta tokiems meniniams projektams“, – tęsia kūrėjas.

Minties aiškumas mene

„Manau, kad menas privalo turėti aiškiai išreikštą mintį, kuri turi pasireikšti kūrinyje nebūtinai vizualiai, bet bent jau pagal koncepciją. Kadangi mano kūriniai abstraktūs, dažnai eksponuojami nestandartiniais būdais, stengiuosi idėją konkrečiai ir aiškiai išreikšti anotacijose“, – komentuoja P. Šaparnis.

REKLAMA

Taip pat P. Šaparnis pridūrė, kad abstrakčiam menui tikslinė auditorija ne visada būtina, tačiau pats labai vertina žiūrovus, vedamus smalsumo ir prijaučiančius kūrybai bei menui.

Daugiau apie meninę organizaciją „Pragiedruliai“ ir jų organizuojamus renginius galite sužinoti „Facebook“ puslapyje.

Autorius: Dominykas Gūra

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų