Šių metų pavasarį Klaipėdai jau buvo skirta 3,5 mln. eurų. Už visą skirtą sumą – 7,58 mln. eurų ES fondų investicijų – uostamiestis galės įsigyti 12 elektra varomų autobusų.
„Klaipėdos miestas – viena iš 12 Lietuvos savivaldybių, ES fondų investicijų lėšomis jau prieš kurį laiką pradėjusių atnaujinti savo viešojo transporto parkus. Tai svarbus žingsnis, kuriant darnaus judumo principais pagrįstą Lietuvos susisiekimo sistemą“, – pranešime spaudai sakė susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas.
Anot jo, ateityje ministerija šiam tikslui planuoja panaudoti tiek ES fondų, tiek Europos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano investicijas.
Klaipėdai skirtos lėšos leis pakeisti 12 senų dyzelinu varomų autobusų į elektrinius.
Perkami autobusai bus 18 m ilgio, žemagrindžiai, juose bus vietų, pritaikytų individualių ir specialių poreikių turintiems žmonėms, keliaujantiems su vežimėliais.
Eismo saugumui užtikrinti naujuosiuose autobusuose taip pat veiks antialkoholinis variklio užraktas. Atnaujinamas autobusų parkas pagerins viešuoju transportu teikiamų paslaugų kokybę, sumažins oro taršą mieste, teigia ministerija.
Panaudojant 2014–2020 m. laikotarpio ES sanglaudos fondo investicijas (51,4 mln. eurų), iki kitų metų rudens penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – bus atnaujintos 144 viešojo transporto priemonės, iš jų 90 troleibusų ir 54 autobusai.
Kitos šalies savivaldybės – Alytaus, Jonavos, Radviliškio, Šiaulių, Tauragės ir Utenos rajonų bei Druskininkų – įsigis 35 ekologiškus autobusus.
Iš 12 savivaldybių, ES lėšomis atnaujinančių savo viešojo transporto parkus, šešios savivaldybės jau yra įsigijusios numatytas viešojo transporto priemones, kitos dar tęsia projektus. Savivaldybių įsigyjami nauji autobusai bus varomi suslėgtomis gamtinėmis dujomis arba elektra.
Savivaldybių viešojo transporto priemonių parkų atnaujinimas bus skatinamas ir toliau – naujoms transporto priemonėms įsigyti numatoma skirti 160 mln. eurų 2021–2027 metų laikotarpio ES fondų investicijų ir 69 mln. eurų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) lėšų, taip pat šešis milijonus eurų – viešojo transporto priemonių įkrovimo infrastruktūrai.