„Vasarį Rusijos saugumo atstovai perspėjo, kad Vladimiras Putinas pasirengęs stipriai reakcijai bet kokiam papildomam NATO pajėgų stiprinimui Baltijos šalyse. Jie pasakojo apie „visą galimą atsakymų paletę, nuo branduolinių iki neletalinių,“ – rašo žurnalistai Ben Hoyle'as ir Michealas Evansas, remdamiesi amerikiečių komentarais apie buvusių JAV ir Rusijos saugumo tarnybų vadovų susitikimą, kuris vyko Vokietijoje.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas prieš susitikimą bendravo su Rusijos generolais apie tai, kokias mintis šie turėtų pateikti susitikime. „Amerikiečiams, dalyvavusiems susitikime, pranešė, kad tie žmonės teigiamai atsiliepė apie Putiną,“ – teigiama straipsnyje.
Rusijos dalyviai įvardijo ne mažiau trijų esminių įtampos priežasčių, dėl kurių galima „tiesioginė, ir, tikėtina, netgi branduolinė dviejų supervalstybių priešprieša“:
1. Krymas. Bet koks bandymas grąžinti aneksuotą pusiasalį Ukrainai bus pretekstu „griežtam atsakui, įskaitant ir branduolinio ginklo panaudojimą“;
2. Rytų Ukraina. NATO ginkluotės tiekimas Kijevui bus vertinamas kaip „tolimesnis NATO Rusijos sienų puolimas“, į kurį „Rusijos tauta pareikalaus griežtai atsakyti“;
3. Baltijos šalys. Jose Rusijos kariuomenės struktūrų atstovai taip pat mato „tas pačias sąlygas, kaip ir Ukrainoje ir priverstų Rusiją imtis veiksmų“.
Straipsnio autoriai teigia, kad susitikimas vyko „Elbės grupės“ narių iniciatyva (Elbės grupė susiformavo Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, kai JAV ir Sovietų Sąjungos kariuomenės Vokietijoje susitiko Vokietijoje prie Elbės upės. Nuo tol šių dviejų šalių kariuomenės atstovais reguliariai susitinka aptarti bendradarbiavimo galimybes), kuri jungia dviejų šalių saugumo ir gynybos ministerijų atstovus.