Konservatoriai neketina vykdyti savo garbės vadovo prieš du dešimtmečius iškilmingai prisiimtų įsipareigojimų Lietuvos piliečiams, nes tokia našta valstybei esą per sunki. Tokį LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Rimanto Jono Dagio atsakymą dėl neišmokėtų valstybinių pensijų kompensavimo gavo valstybės tarnautojus ir ir pareigūnus vienijanti asociacija „Tautos skydas“.
„Valstybinės pensijos, kurias gauna tarnybą baigusieji pareigūnai, sumažėjo kaip ir visos kitos. Rengiant pensijų kompensavimo tvarką senatvės pensijų kompensavimo mechanizmas numatytas, o buvusiems pareigūnams, daugeliui kurių valstybinė pensija liko vienintelis pragyvenimo šaltinis, kompensuoti netekčių neketinama“, - susitikime su gyventojais kalbėjo asociacijos „Tautos skydas“ pirmininkas, buvęs kriminalinės policijos pareigūnas panevėžietis Rimantas Narkūnas.
Dėl neišmokėtų valstybinių pensijų dalies kompensavimo asociacija kreipėsi į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę ir gavo atsakymą, kad tokia našta valstybei būtų nepakeliama.
Nepaisant to, kad pareigūnų socialinių garantijų, kaip teisėtų lūkesčių išsipildymo klausimu yra pasisakęs ir LR Konstitucinis teismas, nei Seimas, nei Vyriausybė neketina laikyti tuomečio Lietuvos Aukščiausiosios tarybos pirmininko Vytauto Landsbergio oficialaus įsipareigojimo į tarnybą nepriklausomoje Lietuvoje sugrįžusiems pareigūnams išsaugoti jų socialines garantijas.
„Daugeliui buvusiųjų pareigūnų 500-600 litų valstybinė pensija yra vienintelis pragyvenimo šaltinis, kuris dabar sumažintas. Augantis nedarbas atėmė galimybę dirbti ir ne valstybės tarnyboje, o registruotis darbo biržoje ir gauti bent bedarbio pašalpą mes negalime. Maža to, valstybė, atėmusi dalį pensijos, nesutinka jos kompensuoti, kaip kitiems pensininkams“, - kalbėjo asociacijos „Tautos skydas“ vadovas.
Tokius veiksmus asociacijos nariai vertina kaip diskriminacinius ir neteisėtus. Neatmetama galimybė valstybės ir jos tarnyboje dirbusių pareigūnų konfliktą spręsti teismo keliu.
Dėl ypatingai sunkių darbo sąlygų ir papildomų keliamų reikalavimų visose ES šalyse pareigūnams teisės aktais nustatytas trumpesnis privalomasis darbo stažas ir mokamos valstybinės pensijos. Bazinę senatvės pensiją buvęs pareigūnas gali gauti tik sulaukęs įprasto pensinio amžiaus.
„Šiandien kai kurių valstybinių įmonių vadovai per mėnesį uždirba tiek, kiek buvęs pareigūnas gauna pensijos per trejus metus. Kyla natūralus klausimas: gal valstybei iš viso nereikalingi pareigūnai, jeigu jų 20 metų darbas yra taip nuvertintas? Gal vidaus reikalų sistemą iš viso reikia išformuoti? Arba prijungti prie Energetikos ministerijos, kuri lėšų stygiaus nejaučia“, - savo ir kolegų vardu piktinosi asociacijos „Tautos skydas“ vadovas Rimantas Narkūnas.
Asociacijos "Tautos skydas“ pirmininkas Rimantas Narkūnas