Liūdnai pagarsėjusiose skustagalvių eitynėse dalyvavęs politologas Marius Kundrotas nestojo ir neplanuoja stoti į Tėvynės sąjungą, rašoma šiandien išplatintame Tautininkų sąjungos pranešime.
Anot partijos pirmininko Gintaro Songailos, M. Kundrotas priešinosi tautininkų ir Tėvynės sąjungos susijungimui.
Pats politologas neneigė dalyvavęs kovo 11-osios eitynėse ir tvirtino, kad jos buvo nepagrįstai išpūstos.
„Ten daug žmonių žygiavo. Kur čia buvo pažeistas įstatymas? Man regis, iš viso to išpučiamas labai didelis muilo burbulas“, - „Respublikai“ tvirtino pagautas politikas ir pasiūlė teisėsaugininkams ir žurnalistams atskirti tuos, kurie skandavo rasistinius šūkius, nuo kartu su jais žygiavusių „paprastų eisenos dalyvių“.
Dėl savo dalyvavimo mitinge, studentas aiškinasi ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslo (TSPMI) fakulteto direktoriui Raimundui Lopatai.
Didžiulis šurmulys dėl skustagalvių maršo kilo tik gerokai po jo – policija pradėjo ikiteismini tyrimą.
Šiuo metu kaltinimai pateikti dviems asmenims. Už tokius veiksmus numatoma bauda arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Policijos vadovai tvirtina, kad ikiteisminis tyrimas bus atliktas kaip galima greičiau ir tautinės nesantaikos kurstytojams pareikalauta griežčiausios bausmės.
Įvertinus tai, kad tautinę nesantaiką kurstantys išpuoliai vis dažnėja, Vidaus reikalų ministerija pavedė Policijos departamento ir Vilniaus miesto policijos vadovams griežtinti tokių judėjimų kontrolę, sustiprinti patruliavimą susibūrimo vietose, keisti policijos budėjimo taktiką masinių renginių metu.
Maršą pasmerkė ir aukščiausi šalies pareigūnai ir politikai.