Ketvirtadienį Seimo rūmuose prasidės dvi dienas truksianti tarptautinė konferencija "Gyvūnų gerovė Baltijos regione: atsakingas laikymas ir geroji praktika".
Ji pirmą kartą Vilniuje suburs gyvūnų gerovės specialistus ne tik iš Baltijos regiono šalių, bet ir iš visos Europos.
Konferencijos organizatoriai - Europos Komisija, Lietuvos Seimas, Žemės ūkio ministerija ir visuomeninis judėjimas "Žmonės už gyvūnus", bendradarbiaudami su tarptautine gyvūnų gerovės organizacija "Four Paws", Teramo G. Caporale institutu bei Europos veterinarų federacija, tikisi, kad tarptautinė konferencija sulauks politikų ir visuomenės dėmesio bei skatins atsakingą požiūrį į augintinių politikos plėtrą Baltijos šalyse.
Pirmąją konferencijos dieną dalyviai turės galimybę išgirsti pranešimus apie žmogaus ir gyvūnų ryšį, apie Europos Sąjungos politikos kryptis gyvūnų gerovės srityje, apie priemones, kuriomis skatinamas atsakingas požiūris į gyvūnų auginimą. Europos regiono šalių pranešėjai pristatys Gyvūnų gerovės būklę ir tendencijas Europos Sąjungos šalyse. Pranešimus apie savo patirtį skaitys pranešėjai iš visų Baltijos regiono šalių.
Antroji konferencijos diena prasidės pranešimais apie beglobių gyvūnų populiacijos kontrolę, po kurių visi konferencijos dalyviai bus kviečiami dalyvauti trijose diskusijų grupėse: "Gyvūnų populiacijos kontrolės politika ir prieglaudų valdymas", "Šunų identifikacija ir registracija" arba "Švietimas, mokymai, informacija, komunikacijos strategijos", kurių metu bus dalinamasi aktualiausia informacija apie gyvūnų gerovės politikos plėtrą, švietimo sistemos vaidmenį, diskutuojama apie perspektyviausius gyvūnų globos organizacijų valdymo principus, keičiamasi gerąja praktika beglobių gyvūnų populiacijos ir kitose aktualiose srityse.
Organizatoriai džiaugiasi dideliu susidomėjimu šia konferencija, į kurią registravosi daugiau nei 220 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Tai įrodo, kad gyvūnų gerovės tematika yra aktuali. Tarptautinės konferencijos organizatoriai viliasi, kad pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio suteiks naudingos informacijos, o jų patirtį galima bus sėkmingai pritaikyti gyvūnų gerovės politikos plėtrai Lietuvoje. Tikimasi, kad kiekvienas dalyvis pasisems patirties, žinių bei praktikos, užmegs naudingų pažinčių su specialistais. Po konferencijos bus tęsiamas bendradarbiavimas skatinant atsakingą požiūrį į augintinius.