Jungtinės Tautos perspėjo, kad bus priverstos sustabdyti humanitarinę pagalbą maisto produktais 860 tūkst. Gazos ruože gyvenančių palestiniečių, jei Izraelio vykdoma teritorijos blokada nebus nutraukta, praneša BBC.
JT atstovo teigimu, pagalbos darbuotojams jau trūksta kuro tiek automobiliams, tiek elektros generatoriams. Egiptas jau paragino Izraelį baigti blokadą, o susidariusi situacija skubiai svarstoma Arabų lygos susitikime. Egipto prezidentas Hosnis Mubarakas ragina Izraelį sustabdyti savo agresiją. Jis neatmeta galimybės prieš Izraelio valią atidaryti Rafos perėjimo punktą Gazos ruožo bei Egipto pasienyje.
Europos sąjungos atstovai teigia, kad Izraelis taiko kolektyvinę bausmę visiems teroristinės grupuotės „Chamas“ valdomame Gazos ruože gyvenantiems palestiniečiams. ES išorės ryšių komisarė Benita Ferrero-Waldner teigia kategoriškai pasisakanti prieš kolektyvinį visų Gazos ruože gyvenančių žmonių baudimą. Ji ragina Izraelio vyriausybę atnaujinti degalų tiekimą ir vėl leisti įvežti į teritoriją tiek humanitarinėms reikmėms skirtus krovinius, tiek komercines prekes. Politikės nuomone, jokios blokados nesugebės sustabdyti raketų išpuolių prieš Izraelio teritorijas. B. Ferrero-Waldenr teigimu, tą gali padaryti tik pasiektas politinis sutarimas. ES lėšomis pirktas kuras, skirtas Gazos ruožui, šiuo metu užlaikytas Nahal Ozo perėjimo punkte ir palestiniečiams bus perduotas tik tada, kai Izraelis nuspręs nutraukti blokadą.
Izraelio ministras pirmininkas Ehudas Olmertas aiškina nenorįs teritorijoje sukelti humanitarinės krizės, tačiau siekiąs apsunkinti kasdienį žmonių gyvenimą. Kaip jau minėta anksčiau, baiminamasi, kad netrukus baigsis dyzelinas, kuris naudojamas ligoninėse įrengtiems elektros generatoriams varyti. Baiminamasi, kad ligoninės liks be elektros ir nesugebės suteikti skubios medicininės pagalbos šimtams žmonių.
E. Olmertas aiškina, kad kuro turi trūkti tik automobiliams, bet ne generatoriams. Izraelis jau apkaltino, kad vienintelė Gazos ruožo elektrinė uždaryta be reikalo, t.y. tik siekiant susilaukti tarptautinės bendruomenės simpatijos ir apšmeižti Izraelį.
Izraelis Gazos ruožo okupaciją baigė 2005 metais, tačiau iki šiol kontroliuoja visą pasienį ir importą į šią teritoriją. Po to, kai praėjusį antradienį Izraelio armija surengė operaciją prieš regione veikiančius kovotojus, sukilėliai į žydų gyvenamas teritorijas paleido daugiau nei 200 raketų bei sviedinių.