• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būsimą suskystintų gamtinių dujų (SGD) importo terminalą Lietuvoje statys valstybė ir koncernui „Achemos grupė“ priklausanti azoto trąšų ir chemijos produktų gamintoja „Achema“. „Achemos grupės“ atstovė spaudai Virginija Dunauskienė sakė, kad bendrovė numačiusi investuoti į projektą iš viso apie 300-400 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Ūkio ministras Vytas Navickas pirmadienį pranešė, jog pradinis projekto įgyvendinimo įmonės kapitalas būtų 100 tūkst. litų. 80 proc. jos akcijų valdytų valstybė, 20 proc. - „Achema“.

REKLAMA

V.Dunauskienė teigė kol kas negalinti pasakyti, koks bus akcijų pasiskirstymas ateityje.

„Išsiuntėme Vyriausybei dokumentus, kuriuose siūloma, kad 80 proc. būtų valstybės, 20 proc. - privataus kapitalo. Jau ankstesniuose Vyriausybės Strateginio komiteto sprendimuose nurodyta, jog mes valstybės kontroliuojamą terminalą steigtume kartu su privačiu kapitalu. Ir toks pasiūlymas teikiamas. Privatus kapitalas yra „Achema“, - aiškino žurnalistams V.Navickas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, Ūkio ministerija, prieš pasirinkdama privatų asmenį, apklausė visus dujų importuotojus, ir tik iš „Achemos“ gavo sutikimą investuoti bei dalyvauti. „Tikiuosi, šią savaitę man pavyks Vyriausybės posėdyje pristatyti, o kolegos pritars bendrovės kūrimui. Ji rūpinsis SGD terminalo statyba, taip pat aktyviai dalyvaus, prisidės prie šios studijos darbų“, - teigė ūkio ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį V.Navickas su JAV prekybos ir plėtros agentūros (USTDA) direktoriumi Larry W.Waltheriu pasirašė sutartį dėl SGD importo terminalo įrengimo Lietuvoje galimybių studijos finansavimo. Pagal sutartį USTDA skirs jai apie 2,04 mln. litų.

Studiją, kurią numatyta baigti iki 2010 metų rugsėjo 7 dienos, rengs Tarptautinė taikomųjų mokslų korporacija (SAIC). Studija turėtų įvertinti Baltijos šalių gamtinių dujų suvartojimo padėtį ir perspektyvą bei pasiūlyti optimalų SGD terminalo dydį.

Planuojama ištirti tris potencialias dujų importo terminalo vietas ir pasirinkti vieną, taip pat parinkti tinkamiausias technologijas. Be to, numatyta parengti terminalo projekto įgyvendinimo planą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų