Rezultatai parodė, kad moterims yra svarbus vyro amžius, pajamos ir asmenybė, o vyrai daugiau dėmesio skiria išvaizdai.
Tyrėjai mano, kad šie skirtumai galimai yra lemiami ribotesnio moterų reprodukcijos lango. Todėl jos: „Nenori rizikuoti pasirinkti neteisingai.“
Kvinslando technologijų universiteto Brisbane tyrėjai apklausė 7 325 pažinčių svetainių vartotojus, apie tai, ko jie tikisi iš potencialaus partnerio.
Kiekvieno dalyvio buvo paprašyta nuo 0 iki 100 įvertinti devynių bruožų svarbą.
Tyrimo vadovas Dr. Stephenas Whyte‘as paaiškino: „Mes paprašėme dalyvių įvertinti devynių su seksualiniu patrauklumu susijusių veiksnių svarbą. Jie turėjo įvertinti amžių, patrauklumą, fizinį sudėjimą / bruožus, intelektą, išsilavinimą, pajamas, pasitikėjimą, atvirumą ir emocinį ryšį.“
Rezultatai atskleidė gana panašius tiek vyrų, tiek moterų prioritetus, kadangi abi grupės kaip svarbius bruožus išskyrė fizinį sudėjimą, patrauklumą bei visus tris asmenybės bruožus.
Tačiau moterys vyro amžiaus, išsilavinimo, intelekto, pajamų, pasitikėjimo ir emocinio ryšio svarbą įvertino vidutiniškai 9–14 taškų daugiau nei vyrai.
O štai vyrams, palyginus su moterimis, buvo daug svarbesnis patrauklumas ir fizinis sudėjimas.
Tyrėjai stengėsi apklausti kuo įvairesnio amžiaus žmones, taip tikėdamiesi geriau suprasti, kaip su amžiumi keičiasi žmogaus prioritetai.
„Dauguma seksualinio patrauklumo tyrimų yra atliekami su labai ribotomis amžiaus grupėmis, dažniausiai jaunesniais žmonėmis“, – paaiškino dr. S. Whyte‘as.
„Mes surinkome duomenis iš įvairių amžiaus grupių, kad galėtume įvertinti, kaip keičiasi seksualinių nuostatų modelis senstant.“
Vyresnio amžiaus žmonių rezultatai parodė, kad nors jauni vyrai daug dėmesio skiria moterų išvaizdai, su amžiumi šio veiksnio svarba seksualiniam patrauklumui mažėja.
Ir nors jaunesnėms moterims asmenybė yra daug svarbesnė nei vyrams, sulaukus vyresnio amžiaus, tiek moterys, tiek vyrai partnerio charakterio bruožams pradeda teikti panašią pirmenybę.
Dr. S. Whyte‘as sakė: „Vyrams ir moterims senstant, dalykai, kuriems jie teikia pirmenybę, supanašėja: abi lytys teikia didesnę reikšmę atvirumui ir pasitikėjimui, o santykinė emocinio ryšio svarba tiek vyrams, tiek moterims, yra panaši visose amžiaus grupėse.“
Nors rezultatų priežastys nėra žinomos, tyrėjai mano, kad tokius skirtumus galimai lemia moterų, palyginus su vyrais, ribotesnis reprodukcinis laikotarpis, dėl to jos nenori rizikuoti pasirinkti netinkamą partnerį.
„Daugybė mokslo sričių jau seniai įrodė, kad patraukliems partneriams teikiama pirmenybė bei gebėjimas greitai pastebėti kitų žmonių patrauklumą, atspindi mūsų norą daugintis su žmonėmis, kurie, mums atrodo, turi gerus genus“, – pridūrė dr. S. Whyte‘as.
„Ir nors potencialaus partnerio fizinis patrauklumas yra svarbus abiem lytims, vyrai į išvaizdą atkreipia daugiau dėmesio.“
„Moterys atkreipia daugiau dėmesio į kitus veiksnius, nes jų reprodukcinis laikotarpis yra trumpesnis, taigi jos negali rizikuoti padaryti prastą pasirinkimą.“
Tačiau komanda tiki, kad jų tyrimo rezultatai gali praversti tiriant įvairias situacijas, ne tik susitikinėjimo tendencijas.
„Mikro lygmens sprendimai apie seksą, reprodukciją ir santykių formavimą turi įtakos įvairiausioms makro tendencijoms ir socialinėms normoms, įskaitant socialiniams lyčių vaidmenims ir lyčių lygybei, darbo rinkos dinamikai, gimstamumo rodikliams, platesniam seksualiniam liberalizmui, politikai, religijai ir santuokos institucijai“, – teigė dr. S. Whyte‘as.