• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė nurodė Švietimo ir mokslo ministerijai patobulinti švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties projektą.

Vyriausybė nurodė Švietimo ir mokslo ministerijai patobulinti švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties projektą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Klausimas grąžintas ministerijai, buvo tokia nuomonė, kad kolektyvinėje sutartyje negali būti įrašomas biudžetas. Sutartis gal ir tiktų, tik be finansinės išraiškos“, - BNS sakė Vyriausybės pasitarime vietoje atostogaujančios ministrės Audronės Pitrėnienės dalyvavusi viceministrė Svetlana Kauzonienė.

REKLAMA

Anot jos, tai nereiškia, kad dėl sutarties bus atnaujintos derybos su švietimo srities profesinės sąjungomis.

„Derybos su profsąjungomis gal ir neturėtų vykti iš naujo (...). Ar yra finansinė išraiška, ar jos nėra, nesvarbu, nes pasirašyta sutartis vis tiek turėtų būti vykdoma“, - sakė viceministrė.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal Švietimo ir mokslo ministerijos su profesinėmis sąjungomis suderintą projektą, sutarties įgyvendinimui iki 2022 metų reikėtų beveik 0,5 mlrd. eurų valstybės biudžeto lėšų.

„Mums buvo pasakyta, kad finansinę dalį reikia išimti iš sutarties ir finansų ieškoti savo asignavimuose. Liks viskas, kas yra, tiktai be pinigų, taip išeina“, - aiškino viceministrė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal dabartinį projektą, be kita ko, ne mažiau kaip 5 proc. kasmet turėtų didėti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimai, didesni atlyginimai turėtų būti mokami ir turintiems 20 ir 25 metų pedagoginio darbo stažą, taip pat turėtų būti rengiama ilgalaikė pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programa, o susitarimui dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo principų pasiekti nustatomas trijų mėnesių terminas.

REKLAMA

Rugpjūčio pabaigoje premjeras Algirdas Butkevičius su profesinėmis sąjungomis aptarė parengtą kolektyvinį susitarimą, po šio susitikimo Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus žurnalistams sakė, kad kolektyvinę sutartį tikimasi pasirašyti rugsėjį. Tačiau jis konstatavo, kad visų pedagogų reikalavimų įgyvendinti nepavyks ir pozicijas dar reikės derinti.

REKLAMA

Projektą vertinusi Finansų ministerija laikosi nuomonės, kad kolektyvinė sutartis neturėtų būti siejama su papildomu finansavimu ir į ją iš viso neturėtų būti įtrauktos darbo apmokėjimo ir kitos nuostatos, kurioms įgyvendinti reikia papildomų valstybės biudžeto lėšų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savo ruožtu mano, kad tokią sutartį su profsąjungomis turėtų pasirašyti Švietimo ir mokslo ministerija, o ne Vyriausybė.

Anot S.Kauzonienės, pirmadienį nebuvo nuspręsta, kas pasirašytų sutartį.

Daliai pedagogų atlyginimai pastarąjį kartą šiek tiek didėjo nuo šio rugsėjo minimalius tarnybinių atlyginimų koeficientus kilstelėjus iki vidutinio dydžio.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų