Prie Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) trečiadienį speige trypčioję piketuotojai sulaukė ministrės Romos Žakaitienės pažado kelti darbo valandos įkainį bei vykdyti ankstesnius ministerijos įsipareigojimus.
"Mes sutarėme su jūsų profesinės sąjungos lyderiais, kad susitiksime ir kalbėsime dėl tų reikalavimų, kuriuos šiandien išdėstytus gavau", - prie ministerijos trečiadienį susirinkusiems pedagogams iš Vilniaus, Klaipėdos, Gargždų, Telšių, Plungės, Marijampolės, Akmenės, Rokiškio Anykščių, Kaišiadorių ir kitų miestų sakė švietimo ir mokslo ministrė R.Žakaitienė.
Ji pažymėjo, kad nuo rugsėjo turėtų didėti pedagogo darbo užmokesčio apskaičiavimo koeficientas.
Tokius ministrės žodžius į sankcionuotą piketą susirinkusi minia palydėjo švilpimu, skandavimu "gėda".
"Mūsų socialinis dialogas yra pašlijęs. Ne darbo užmokesčio kėlimas yra pagrindinis mūsų reikalavimas, bet kad su mumis normaliai bendrautų", - dėstė Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (ŠDPS) pirmininkas Aleksas Bružas.
Plakatus su užrašais "Ilsėkis ramybėje, specialusis ugdyme", "Sugrąžinkite atlyginimą", "Gal ne tie žmonės mums vadovauja" laikantys piketuotojai maždaug 14 laipsnių šalčio neišsigando - jų susirinko maksimalus leistinas skaičius, maždaug 400 šimtai.
"Jeigu nepiketuosim, gali būti dar šalčiau. Visomis prasmėmis. Tikimės, kad gal nors melo dabar bus mažiau. Norim, kad ministrė nekalbėtų, jog jai neįteikti reikalavimai, kad yra vykdomas 2005 metų susitarimas, nes nieko panašaus nevyksta", - BNS sakė Vilniaus "Pamario" vidurinės mokyklos pedagogė Liudmila Ibrahimova.
Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos surengoje piketo akcijoje be reikalavimo įgyvendinti anksčiau pasirašytus susitarimus bei 2006 m. birželio mėnesį priimtą Seimo rezoliuciją "Dėl Lietuvos švietimo politikos įgyvendinimo", nepatenkinti naujos pedagogų apmokėjimo sistemos įgyvendinimo programa pedagogai reikalavo patikslinti ir suderinti ją su profesine sąjunga.
Ministrei R.Žakaitienei įteiktuose reikalavimuose švietimo darbuotojai taip pat pageidauja, kad išeitinės pašalpos, kompensacijos būtų mokamos ne iš švietimo įstaigos, bet iš savivaldybės ar valstybės biudžeto.Taip pat reikalauja peržiūrėti bei keisti vadinamojo mokinio krepšelio sudarymo metodiką, mokinių žinių vertinimo sistemą.
Pedagogų profesinė sąjunga protesto akcijomis savo problemas sprendė ir anksčiau. Paskutinį kartą 2005 metais paskelbus apie ketinimą streikuoti buvo pasirašytas susitarimas dėl darbo sąlygų gerinimo ir atlyginimų kėlimo ir streikas neįvyko.