Apie pastarąją, Laimo ligą, tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su „Affidea“ šeimos gydytoja Elena Šuke ir iš Mažeikių atvykusia Agne Kleins, kuri itin arti susidūrė su Laimo liga.
Pasirinko netradicinį gydymą
Ji pasakoja, kad liga ją pakirto taip, kad daugiau nei pusmetį teko išbraukti iš gyvenimo, o viskas prasidėjo nuo eilinio pasivaikščiojimo miškelyje.
Po erkės įkandimo jauna moteris jautėsi itin prastai – visiškai neturėjo jėgų, buvo nuolat pavargusi, o ypač ją vargino siaubingi sąnarių skausmai. Agnei sąnarius skaudėjo taip, kad ji negalėjo net pakilti iš lovos.
Pokalbio metu Agnė pasakoja, kaip kovojo su Laimo liga ir kokį gydymo kelią pasirinko. Ji atvira – medikų paskirtų antibiotikų ji atsisakė dėl jautraus skrandžio ir nusprendė eiti kitu keliu: vartojo daug žolelių, kreipėsi į žolininkę.
Antibiotikai – būtini
Vis tik šeimos gydytoja E.Šukė kraipo galvą – Laimo liga yra bakterinė infekcija, kuri turi būti gydoma antibiotikais. Ir nors kartais gali būti, kad Laimo liga ėmė ir praėjo pakankamai greitai, vis tik ji, kaip vaiduoklis, gali išnirti po kurio laiko ir pasirodyti su trenksmu.
Agnė pasakoja, kad erkė jai įkando praėjusį pavasarį: „Viskas prasidėjo praeitais metais, kai pavasarį miške į koją įsisegė erkė. Nunešiau ją ištirti ir sužinojau, kad erkė nėra užkrėsta, tačiau man atlikti tyrimai parodė, kad aš pati sergu Laimo liga. Buvo labai blogai, negalėjau net pajudėti.“
Agnę kankino sąnarių skausmai ir nuolatinis galvos svaigimas: „Buvo daug streso. Gydytoja išrašė antibiotikų, tačiau mane nuo jų pykino, atsisakiau naudoti.
Nusprendžiau eiti žolelių keliu, kreipiausi į žolininkus. Radau daug įdomių istorijų, turiu draugų, kurie turėjo Laimo ligą. Ėjau kitu keliu, ėmiau bristi į šaltą vandenį po 15 minučių, sveikiau maitintis.
Daug gulėjau šaltame vandenyje, gėriau vaistus nuo skausmo. Du mėnesius jaučiausi blogai, trečią mėnesį irgi, tačiau netrukus ėmiau atsigauti. Aš pasirinkau sveiką mitybą, atsisakiau cukraus, sumažinau vaisių valgymą. Būdavo dienų, kai valgiau tik mėsą be daržovių. Mane gelbėjo žolelės, vanduo.“
Ir nors kaip pati Agnė pabrėžia, kiekvienas yra pats atsakingas už savo pasirinkimus ir sveikatą, gydytoja Elena Šukė sako, kad atsisakyti antibiotikų sergant bakterine infekcija – nevalia, nes netradicinis gydymosi kelias gali kaip reikiant pakenkti.
Apie tai, kaip dabar jaučiasi Agnė, kaip apsisaugoti nuo erkių ir kuo pavojinga Laimo liga bei erkinis encefalitas, kviečiame žiūrėti naujausioje „Sveikatos DNR“. Taip pat tinklalaidėje kviesime pasiklausyti pokalbio su šeimos gydytoja apie kepenų ligas. Sužinosite, ką reiškia suriebėjusios kepenys ir kaip suprasti, kad jūsų kepenys jau pažeistos, nors simptomų dar nejaučiate.
Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:
Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:
Apie ką kalbėjome:
00:20 temos ir pašnekovų pristatymas
00:50 Laimo liga
01:20 Agnės ligos istorija
03:30 paradimas Laimo ligos atveju
05:10 antibiotikų atsisakė
06:00 bakterinę infekciją būtina gydyti antibiotikais
09:50 Agnės gydymo kelias
14:00 kraujo tyrimai
16:00 imuniteto nusilpimas
19:30 savęs priežiūra
21:00 netradicinis gydymo būdas
22:30 kaip apsisaugoti nuo erkių
24:20 repelentų nauda
25:50 kaip ištraukti erkę
30:00 erkinio encefalito požymiai
35:00 erkės aktyvios ištisus metus
36:00 kaip padėti sau
40:00 antroji laidos dalis
42:00 kepenų ligos
44:00 suriebėjusios kepenys
47:00 kaip apsaugoti kepenis
Laidą „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale.