„Matome, kad norėtųsi 14 dienų kurso, tad gali būti, kad teiksime pataisas Seimui, kad padidintume komendantinį mokymą“, – žurnalistams šią savaitę sakė L. Kasčiūnas.
Šiuo metu komendantūrų karinio rengimo kursai trunka dešimt dienų.
Pasak ministro, netrukus baigsis trečiasis komendantinių karių rengimo kursas, iš viso šiuos kursus bus praėję apie 160 karių, gruodžio mėnesį kursą išklausys dar 70 karių.
Anot jo, kitais metais tikimasi parengti tūkstantį komendantinių karių.
„Labai džiaugiamės, nes ateina žmonės, tarnavę kariuomenėje prieš 15 metų, prieš 18 metų ir nori atnaujinti tuos įgūdžius. (...) Ateina motyvuoti, sako, kad ir nuo žmonos dešimt dienų pabėgti yra gerai“, – juokavo ministras.
L. Kasčiūnas pasakojo, kad šalia karinio rengimo kursų organizuojama ir praktinė pilietinio pasipriešinimo programa bei dronų valdymo kursai.
Nuo rugsėjo 600 gyventojų baigė pilietinio pasipriešinimo kursus, 333 – dronų kursus.
Neparengtajam rezervui priklausantys aktyvūs žmonės registruotis į komendantūras kviečiami nuo gegužės pradžios.
Taikos metu komendantiniai vienetai bus užpildyti profesinės karo tarnybos kariais, rezervo karo prievolininkais, Lietuvos šaulių sąjungos komendantiniais šauliais ir pilietiškais asmenimis. Jų karinį rengimą užtikrins Krašto apsaugos savanorių pajėgos.
Komendantiniam vienetui karo metu yra numatytos šios funkcijos: kova su nelegaliomis ginkluotomis grupėmis, svarbių objektų ir infrastruktūros apsauga, kontrolės postų įrengimas ir evakuacijos procesų užtikrinimas, informacinės aplinkos stebėsena.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!