Pernai vasarą butą Vilniuje įsigijusi Aistė pasakojo, kad šiam išleido 50 tūkst. eurų.
„Buto paieškas pradėjau metų pradžioje, kai dar nebuvo net minčių apie karantiną. Buto ieškojau pati, be tarpininkų ir jam išleisti žadėjau iki 55 tūkst. eurų. Mikrorajonas man nebuvo svarbus, tačiau labai toli nuo centro gyventi nenorėjau.
Buto paieškos užtruko šiek tiek daugiau nei pusę metų. Peržiūrėjau visus NT skelbimų portalus, taip pat buto ieškojau socialinių tinklų grupėse. Butą pavyko rasti skelbimų portale. Beveik 40 kvadratinių metrų ploto butą Naujamiesčio mikrorajone įsigijau už 50 tūkst.“, – pasakojo moteris.
Aistė teigė, kad jai pavyko išvengti augančių būsto kainų bumo.
„Pernai vasarą tiek pirkėjai, tiek pardavėjai dar buvo šiek tiek pasimetę, vieni jau kėlė kainas, kiti dar laukė karantino pabaigos. Šiame būstų pirkimo įkarštyje dar spėjau įsigyti būstą pigiau.
Žinoma, butą įsigijau senos statybos daugiabutyje, tačiau ne bendrabutyje. Virtuve ir vonios kambariu su niekuo nereikia dalintis. Vis tik būstui reikalingas remontas, tačiau gyventi jame galima. Tad planuoju po truputį jį susiremontuoti“, – sakė moteris.
Anot jos, vėliau ėmė augti buto remonto kainos.
„Susiradau meistrą, kuris kaip tik buvo grįžęs ir Norvegijos. Jis tuo metu uždarbiavo Lietuvoje ir pasakojo, kad laukia karantino pabaigos, kad galėtų laisviau keliauti. Tačiau kai jis perdažė kambarį ir sandėliuką pasakė, kad daugiau nieko nespės padaryti, nes viena įmonė jam siūlo darbą Lietuvoje, tad dirbti jam ant savęs neapsimoka.
Tad kol kas būsto remontuoti toliau nežadu. Galbūt vėliau nebebus eilių ir kainos nukris, nes šiuo metu rasti meistrus sunku“, – pastebėjo Aistė.
Būstui reikia 100 tūkst. eurų
Tuo metu NT brokeris Ignas Zabarauskas tikino, turint 50 tūkst. eurų naujos statybos būstą nusipirkti yra nerealu.
„Norint nusipirkti naujos statybos būstą reikėtų turėti apie 120 tūkst. eurų. Populiariausias yra 2 kambarių butas. Tokio naujo buto kaina, priklausomai nuo mikrorajono, svyruoja nuo 100 tūkst. iki 150 tūkst. eurų.
Ieškodami senos buto senos statybos daugiabutyje gyventojai taip pat pirmenybę teikia 2 kambarių butui. Tačiau jo kaina priklausomai nuo mikrorajono irgi siekia iki 100 tūkst. eurų. Žinoma, taip pat svarbu, kokia yra būsto būklė. Ar jam reikia remonto ar ne“, – komentavo NT brokeris.
Anot jo dažniausiai žmonės nori nusipirkti naujos statybos dviejų kambarių butą. Taip pat jis pastebėjo, kad pradėdami ieškoti būsto pirkėjai pradeda nuo žemesnės kainos.
„Vėliau ją pakelia, tačiau irgi iki savo skolinimosi ar santaupų ribos. Dauguma žmonių tikisi įsigyti būstą iki 100 tūkst. eurų, bet vėliau pamato, kad šios sumos jiems neužtenka. Ypač šiuo metu, kai būsto kainos yra pakilusios“, – sakė NT brokeris.
Pigiausi butai didžiuosiuose miestuose
Portalas tv3.lt pasidomėjo, už kiek pigiausiai galima įsigyti butą didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Pigiausių būstų ieškojome skelbimų portale Aruodas.lt
Tad pigiausią butą už 20 tūkst. eurų galima nusipirkti Naujininkuose, Pelesos g. beveik 13 kvadratinių metrų ploto butas parduodamas suremontuotas, be baldų, tačiau su įrengtu vonios kambariu. Butas parduodamas senos statybos, 1964 metų, daugiabutyje 5 aukšte.
Taip pat už beveik 23 tūkst. eurų galima įsigyti 21,5 kvadratų butą Naujojoje Vilnioje. Būstas parduodamas senos statybos name, tačiau suremontuotas, įsikūręs 5 aukšte.
Taip pat Aukštuosiuose Paneriuose, Kirtimų g. galima įsigyti šiemet renovuotus lofto tipo būstą. 16 kvadratinių metrų ploto loftas kainuoja beveik 22 tūkst. eurų. Loftas įrengtas tik dalinai, tačiau turi visas patogumu, vandens, elektros, nuotekų komunikacijas.
Kaune pigiausiai butą galima įsigyti už 19 tūkst. šis yra 16 kvadratinių metrų ploto, visiškai įrengtas, su baldais ir buitine technika. Butas įsikūręs senos statybos daugiabutyje.
Dar galima vieno kambario butą įsigyti Partizanų g. už 22 tūkst. Tačiau šiam butui reikalingas kapitalinis remontas, o jo plotas 22 kvadratiniai metrai. Butas yra senos statybos daugiabutyje, 4 aukšte.
Taip pat už beveik 22 tūkst. galima įsigyti butą šiemet renovuotame name. Buto plotas 18 kvadratinių metrų, su daline apdaila.
Klaipėdoje Tauralaukyje, Jaunimo g. pigiausiai butą galima įsigyti už 20 tūkst. eurų. Butas yra 19 kvadratinių metrų ploto, senos statybos daugiabutyje. Tačiau parduodamas visiškai įrengtas, su baldais ir buitine technika virtuvėje ir vonios kambaryje.
Taip pat Klaipėdoje, Jaunystės g. senos statybos daugiabutyje, bet naujai įrengtą 18 kvadratinių metrų butą-studiją galima nusipirkti už 25 tūkst. eurų. Butas parduodamas su naujais baldais ir buitine technika.
Dar senos statybos daugiabutyje, bet naujai įrengtą butą galima įsigyti ir Minijos g. Butas-studija 15 kvadratinių metrų ploto kainuoja beveik 25 tūkst. eurų.
Rekordiniai sandorių skaičiai
Registrų centras šiemet gegužės mėnesį fiksavo rekordinius NT pirkimo pardavimo sandorių skaičius.
„Palyginti tiek su praėjusiais pandeminiais metais, tiek su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu, šie metai beveik visose kategorijose išsiskiria didėjančiais NT sandorių skaičiais. Vien tik šių metų gegužės mėnesį butų ir gyvenamųjų namų parduota daugiausiai per visą nagrinėjamą laikotarpį“, – teigė Registrų centro Duomenų sprendimų ir analizės departamento vadovo pareigas laikinai einantis Paulius Rudzkis.
Šių metų sausį-gegužę iš viso įregistruota beveik 63,7 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių. Tai net 46 proc. daugiau negu analogišku laikotarpiu 2020 metais, kai buvo įregistruota 43,7 tūkst. (2019 m. sausį- gegužę 50,4 tūkst.). Vien per gegužės mėnesį buvo įregistruota 15,5 tūkst. nekilnojamojo turto sandorių – palyginti su praeitų metų geguže, augimas siekė 74 proc. (8,9 tūkst., 2019 m. gegužę – 12,3 tūkst.), o palyginti su šių metų balandžiu sandorių skaičius buvo 6 proc. didesnis (14,7 tūkst.).
Šiemet Lietuvoje įregistruota 16 tūkst. butų pardavimų – tai 34 proc. daugiau negu 2020 m. sausio- gegužės mėnesiais, tuo metu buvo įregistruota 12 tūkst. (2019 m. analogišku laikotarpiu – 14,2 tūkst.), o vien per gegužę – 3,8 tūkst. arba dukart daugiau negu praėjusių metų gegužę (1,7 tūkst.), bei 6 proc. daugiau negu šių metų balandį (3,6 tūkst.)
„Augant bendram nekilnojamojo turto sandorių skaičiui, pastebimos ir teigiamos butų pardavimo tendencijos atskiruose didmiesčiuose. Sostinėje užfiksuotas visų laikų geriausias butų pardavimo mėnuo – iš viso Vilniuje įregistruota 1,5 tūkst. butų sandorių. Nuo sostinės neatsiliko ir kiti didmiesčiai, kuriuose buvo didžiausi butų pardavimai per pastaruosius keletą metų“, – sakė Paulius Rudzkis.
Per visus šiuos metus Vilniuje buvo įregistruota daugiau nei 6 tūkst. butų sandorių, o tai yra 32 proc. daugiau nei per šiuos penkis mėnesius pernai (4,6 tūkst., 2019 m. analogišku laikotarpiu – 4,7 tūkst.), Kaune – 2,2 tūkst. arba 23 proc. daugiau (1,8 tūkst., 2019 m. – 2 tūkst.), o Klaipėdoje – 1,4 tūkst., tad palyginus su praeitų metų laikotarpiu padidėjo 57 proc. (899 sandoriai, 2019 m. sausio – gegužės mėn. – 1,3 tūkst.).