Kilus sumaiščiai dėl to, ką galima ar negalima įsidėti į rankinį bagažą, ekspertai atkreipia dėmesį į kai kurias mažiau žinomas taisykles, rašo portalas „Mirror“.
Skėčiai
Kalbant apie skėčius, tarp keleivių kyla ginčų audra dėl to, ar tai yra būtiniausi daiktai, kuriuos reikia visada turėti su savimi, ar gali būti laikomi ginklais, todėl juos geriau dėti į registruojamą bagažą.
Tačiau „Fulton Umbrellas“ ekspertai viską paaiškino: abu atsakymai yra teisingi ir viskas priklauso nuo dydžio. Kompaktiškus sulankstomus skėčius galima įsidėti į rankinį bagažą, tačiau jei vežatės didelį „golfo stiliaus“ skėtį, geriau įsimeskite jį į registruotą bagažą.
Palapinės kuoleliai
Nuotykius ir išvykas į gamtą mėgstantys keliautojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad palapinės kuoleliai yra draudžiami rankiniame bagaže, nes jie priskiriami aštriems daiktams. Taip yra dėl to, kad jie gali pakenkti kitiems keleiviams, o saugumo tarnyba jų neleis įsinešti į lėktuvą, todėl jie turi būti supakuoti į registruotą bagažą.
Baltymų milteliai
Tiems, kas užsienyje nori palaikyti savo fizinę formą, baltymų miltelių (proteino) gabenimas gali kelti papildomų rūpesčių.
Ekspertų teigimu, baltymų milteliai gali būti laikomi rankiniame bagaže: „Techniškai, galite, bet galbūt vertėtų pagalvoti apie papildomus rūpesčius“.
Taip yra todėl, kad milteliai trukdo rentgeno aparatų darbui kontrolės punktuose, todėl juos reikia tikrinti rankiniu būdu, o tai gali užtęsti kelionės procesą.
Keliautojams patariama supakuoti juos į registruotą bagažą arba visai nesivežti su savimi.
Sūris
Sūrio žinovus gali šokiruoti tai, kad tam tikros minkšto sūrio rūšys yra reglamentuojamos kaip skysčiai, ypač jei įvažiuojate iš ES.
Šiems sūriams, taip pat uogienėms, džemams, padažams ir tam tikriems konservuotiems maisto produktams taikomas toks pat griežtas 100 ml limitas, kaip ir tualetiniams reikmenims.
Lūpų balzamai ir lūpų dažai
Svarstant, ką pakuotis, naudinga žinoti, kad lūpų balzamai ir lūpų dažai, nepaisant to, kad jie yra pusiau kieto pavidalo, laikomi kietais, todėl jiems netaikomi skysčių apribojimai, todėl galite juos be vargo įsinešti į rankinį bagažą.
Sporto įranga
Rekomendacijos, kaip į skrydį pasiimti sporto inventorių, gali priklausyti nuo to, kokius konkrečiai daiktus vežatės: teniso raketes dažnai leidžiama įsinešti į lėktuvo saloną, tačiau tokius daiktus kaip golfo lazdos ir kriketo reikmenys paprastai reikia registruoti, o tokių daiktų kaip biliardo lazdos taisyklės skiriasi priklausomai nuo oro linijų.
Dronai
Kalbant apie techniką, viskas tampa dar sudėtingiau, nes oro linijų bendrovės paprastai pageidauja, kad elektronikos prietaisai būtų laikomi rankiniame bagaže. Dronų entuziastai turėtų atkreipti dėmesį: galioja griežtos taisyklės dėl baterijų tipo ir dydžio, kurias galima įsinešti į lėktuvo saloną ar krovinių skyrių.
O štai kelionių guru patarimas prietaisų mėgėjams: „Išvykstant iš JK ir į ją įvažiuojant, elektros prietaisai, galintys išlaikyti įkrovimą, turi būti įkrauti prieš einant per saugumo patikrą. Ši taisyklė reiškia tik tai, kad prireikus turite turėti galimybę įjungti prietaisą.“
Atminkite, kad šios smulkmenos gali keistis priklausomai nuo oro linijų ir paskirties vietos, todėl svarbiausia iš anksto pasitikrinti.
Žirklės
Priešingai nei manoma, keleiviams leidžiama rankiniame bagaže vežtis aštrias žirkles, jei jos atitinka tam tikrus kriterijus.
Jungtinėje Karalystėje galioja taisyklė, kad jų ašmenys neturi būti ilgesni nei 6 cm, o didesni turėtų būti laikomi registruotame bagaže.
Tačiau oro linijų taisyklės gali skirtis, todėl prieš pakuojant meno ir rankdarbių rinkinį skrydžiui rekomenduojama tai patikrinti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!