Japonijos inžinieriai sukūrė nuo „Google Glass“ išmaniųjų akinių asmens privatumą saugantį įrenginį, kuris neleidžia atpažinti „Google Glass“ vaizdo kamera nufilmuotų ar nufotografuotų žmonių.
Vadinamieji „Google Glass antiakiniai“ naudoja akinių rėmelyje įmontuotus šviesos diodus, kurie į kitą žmogų nukreiptų „Google“ išmaniųjų akinių vaizdo kamerą siunčia beveik infraraudonojo spektro bangas, skelbia „Dailymail.co.uk“. Ši šviesa yra nematoma žmogaus akims, todėl „Google Glass“ akinius dėvintis žmogus net nepastebės, kad jo regėjimo lauke atsidūręs asmuo tokiais „antiakiniais“ saugo savo privatumą. Tačiau „Google Glass“ vaizdo kameros padarytose nuotraukose ar vaizdo įraše tokio žmogaus veido nebus įmanoma įžiūrėti, sakoma pranešime.
Skelbiama, kad Japonijos nacionalinio Informatikos instituto specialistai tokiuose „antiakiniuose“ naudoja 11 šviesos diodų, kurių skleidžiama beveik infraraudonųjų spindulių bangos ilgio spinduliuotė „apakina“ tokiai šviesai jautrią fototechniką. Japonų specialistai jau yra pagaminę nedidelę bandomąją tokių akinių partiją. Šiuo metu „antiakinius“ bando apie 2 000 žmonių. Šis įrenginys kol kas kainuoja tiek pat, kaip ir „Google Glass“ bandomosios partijos akiniai, tai yra, 1500 JAV dolerių. Skelbiama, kad šiemet rinkai bus pateikta ir didesnė nuo „Google Glass“ šnipinėjimo saugančių akinių partija.
Potencialiai šnipinėjimui tinkamų „Google Glass“ akinių galimybės kelia didelį nerimą privatumo gynėjams: visa eilė JAV bendrovių, daugiausia susijusių su prekyba, maitinimo ir pramogų paslaugomis, jau pranešė neleisiančios klientams naudotis „Google Glass“ akiniais jų teritorijoje. Toks sprendimas remiasi jau šiuo metu galiojančiomis taisyklėmis, neleidžiančioms klientams filmuoti ir fotografuoti bendrovių patalpose.
Japonų išradėjai teigia, kad „Google Glass“ slopintuvas buvo sukurtas prevenciniais sumetimais: nors kol kas „Google Glass“ skirtos taikomosios programėlės nesiūlo veidų atpažinimo galimybių, niekas neabejoja, kad tai tik laiko klausimas. Gebėjimas realiuoju laiku fiksuoti nepažįstamų žmonių veidus ir juos identifikuoti belaidžiu internetu prisijungus prie specialios duomenų bazės yra tikras piliečių teises į asmeninio gyvenimo privatumą ginančių organizacijų košmaras.
Nors atpažinimą apsunkina net ir paprasčiausių akinių nuo saulės dėvėjimas, skelbiama, kad „Google Glass“ „antiakiniai“ veikia kur kas efektyviau, nes jie užmaskuoja ne tik akių, bet ir nosies sritį, tad atpažinti asmenį būna dar sunkiau. Japonų specialistai tikisi sukurti specialią akinių dangą, kuri veiks taip pat efektyviai, kaip ir dabartiniai „antiakiniai“, bet jai nereikės dabar būtinų šviesos šaltinių.
Šiame vaizdo siužete galima pamatyti, kaip veikia „Google Glass“ slopintuvas.