• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Asta Kažukauskienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Nuo kitų metų su valstybės parama renovuojami pastatai po renovacijos turės atitikti griežtesnius standartus – sutaupyti daugiau šilumos energijos.

REKLAMA
REKLAMA

Specialistai ragina jau dabar orientuotis į aukštesnę energetinio naudingumo klasę – darbai esą pabrangsta nedaug, o sutaupyti leidžia iki 75 procentų išlaidų šildymui.

REKLAMA

Renovacija besidomintys klaipėdiečiai galėjo patys įsitikinti, kaip nerenovuoti namai šildo orą lauke. Specialų prietaisą nukreipus į greta stovinčius renovuotą ir nerenovuotą namą, pastarasis švyti geltona spalva, kuri rodo, pro kur namas praranda šilumą.

„Namų situacija yra baisi – kainos auga, ir nesimato galo jų kilimui. Nereiškia, kad po to kainos nekils – aišku, kils, bet vis dėlto gyvensiu bent šiokiam tokiam konforte, o dabar – moki ir konforto nėra“, – teigia LRT kalbinta klaipėdietė.

REKLAMA
REKLAMA

Skeptikai sako, kad yra besiskundžiančių, jog mokesčiai už šildymą po renovacijos nesumažėjo tiek, kiek tikėtasi, o butuose ima veistis pelėsiai.

„Jeigu mes apšiltinam tuos butus, tuos namus ir užsandarinam langus, išjungiam šildymą – padidinam santykinį drėgnį patalpose – pradeda veistis pelėsiniai grybai. Bet tai – ne modernizavimo pasėkmė“, – tvirtina Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkas dr. Česlovas Ignatavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistai sako, kad dabar renovuojami pastatai privalo atitikti gana žemą energinio naudingumo klasę – D. Pinigus taupantys gyventojai dažnai tuo ir pasitenkina. Nuo kitų metų su valstybės parama renovuojamiems namams jau įsigalios griežtesni reikalavimai – jie turės atitikti C klasę. O specialistai pataria jau dabar orientuotis į dar aukštesnę – B klasę.

REKLAMA

„Finansiškai tai nėra tiek daug. Jeigu vis tiek mes šiltinam namą – sienas, stogą – mes vis tiek turim uždėt termoizoliacinės medžiagos sluoksnį. Ar mes uždėsim 15 cm, 20 cm, ar 25cm, tai ta kaina pabrangsta apie 12, 15 procentų. O energijos sutaupo dvigubai daugiau“, – tikina UAB „Pastatų diagnostika ir statyba“ direktorius Gediminas Butkus.

Teigiama, kad renovaciją atlikus pagal energijos mažai naudojančių pastatų technologijas, galima sutaupyti iki 75 procentų išlaidų šildymui. Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros duomenimis, iki šiol įgyvendinti daugiabučių atnaujinimo projektai šilumos sąnaudas vidutiniškai leidžia sumažinti apie 40 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų