Į redakciją kreipęsis studentas teigia, kad ne vienas kaimynas jau vaikšto raudona nosimi, o kai kurie susirgo ir rimčiau. „Praeitais metais buvo žadėta, kad bus labiau sandarinami plastikiniai langai, bet taip iki šiol ir nebuvo. Kitus studentus tėvai ragina kraustytis lauk dėl tokių sąlygų“, – rašė Martynas.
Prisuka patys?
AB „Šiaulių energija“ atstovas spaudai Justinas Visockas teigė, kad visam miestui šiluma paskirstoma vienodai. „Visiems miesto daugiabučiams, įskaitant ir Šiaulių universiteto bendrabučius, tiekiamas vienodas šilumos kiekis. O gaunamą šilumą dar galima reguliuoti atskiruose šilumos punktuose“, – Etaplius.lt komentavo J. Visockas.
Studentai įtaria, kad universitetas šilumą bendrabučiuose prisuka norėdamas sutaupyti. Tačiau patys nesikreipia pagalbos, mat bijo bendrabučių komendančių.
„Praėjusiais metais kalbėjau su viena budėtoja, ji sakė, kad universitetas pats bendrabučiuose prisuka šilumą“, – teigė Martynas.
Reguliuoja įmonė
Šiaulių universiteto Infrastruktūros valdymo tarnybos direktorius Ramūnas Tamutis teigė, kad jokių studentų nusiskundimų dėl šaltų gyvenimo sąlygų negirdėjo.
„Jei tik gauname prašymą, šilumą padidiname. Šiaip bendrabučiuose šilumos kiekį reguliuoja automatiniai mazgai. Energetiškai bendrabučiai yra sutvarkyti, sandarinti. Apšildyti stogai, pakeisti langai. Nesutvarkyti tik fasadai“, – apie Šiaulių universiteto studentų bendrabučių būklę kalbėjo R. Tamutis.
Universiteto šilumos punktus reguliuoja UAB „Šiaulių namų valda“. Įmonės gamybos direktorė Laimutė Vainauskaitė teigė, kad kol dirba nėra gavusi prašymo sumažinti universiteto bendrabučiuose šilumą.
„Šiluma reguliuojama automatiškai. Žinoma, kada būna atostogos, administraciniuose pastatuose ar patalpose šilumos kiekį sumažiname, o prieš darbuotojams grįžtant į darbą – vėl padidiname. Jei gautume iš universiteto skundą, kad studentams šalta, šilumą padidintume“, – teigė L. Vainauskaitė.