• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

35 proc. Statistikos departamento apklaustų Lietuvos statybų įmonių jau prognozuoja didinsiančios darbuotojų skaičių. Tačiau Klaipėdoje būstus statančių bendrovių vadovai kol kas optimizmu netrykšta ir apie atsigaunančias statybas nekalba.

REKLAMA
REKLAMA

"Gal statybos atgyja Vilniuje, nes ten kitoks gyventojų kontingentas, daugiau užsieniečių. Klaipėdoje kol kas tylu. Dabar tik tvarkome tai, kas jau pastatyta, kad neliktų jokių namų vaiduoklių", - sako bendrovės "Plienas" generalinis direktorius Gediminas Bartkevičius.

REKLAMA

Užbaigia pastatytus namus

Visą "Gandrališkių" kvartalą buvo planuota baigti 2011-2012 metais, tačiau iki šiol pastatyta 40 proc. namų. Artimiausiu metu naujų statyti neplanuojama. Pastatytuose daugiaukščiuose dar liko neparduota 35 proc. butų.

"Naujų butų rinkoje atsigavimo tikrai nėra. Klientai nedingo, kasdien nauju būstu domisi 3-4 šeimos, tačiau sprendimus dabar žmonės priiminėja labai atsargiai. Kalbos apie ateityje brangstančias dujas ir šildymą daugelį senos statybos daugiabučių gyventojų verčia galvoti apie kur kas ekonomiškesnį naujos statybos būstą, tačiau nežinia dėl rytdienos stabdo žmonių apsisprendimą. Valdžios gąsdinimas dėl nekilnojamojo turto mokesčio dar labiau stabdo visą ekonomiką", - kalbėjo kvartalą statančios bendrovės vadovas G. Bartkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, gerais laikais bendrovėje "Plienas" dirbo 430 specialistų, o dabar jų likę tik penktadalis - tie, kurie nerado geresnio darbo ir neišvyko į užsienį.

"Iš darbo išėjo ir tie žmonės, kurie buvo išdirbę 17 metų. Ar save gerbiantis žmogus gali išgyventi už 1 000 litų?", - sakė G. Bartkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžė, kad statybų sektorius nepriklauso vien nuo statybinių medžiagų kainų ar darbo jėgos įkainių. Jis priklauso ir nuo piniginių resursų.

Mažas judesys

"Po metų sąstingio stebimas nedidelis judesiukas. Statybas šiek tiek gaivina atpigusi darbo jėga, tačiau tas atpigimas nėra didelis - 20 procentų. Panašiai tiek pigo ir vietinės statybinės medžiagos. Bet, pavyzdžiui, mes statybines plokštes perkame iš austrų, o ten jokio pigimo nefiksuota, atvirkščiai - net pabrango. Tad teiginiams, kad dabar ypač palankios sąlygos atnaujinti statybas nėra realaus pagrindo, nes ir parduodamų butų kainas teko sumažinti 30 procentų", - sako bendrovės "Pamario troba" vadovas Juozas Raišutis.

REKLAMA

Šios bendrovės statomo Dragūnų kvartalo gyventojai pastebėjo atsinaujinusias statybas. Kurį laiką stovėjusiuose užkonservuotuose namuose jau vyksta darbai. Be to, į teritoriją, kur dar planuojama statyti daugiaaukščius namus, atvežti statybiniai vagonėliai ir kai kurios statybinės medžiagos.

REKLAMA

Tačiau J. Raišutis patikino, kad kol kas apie atgimstančias statybas šiame kvartale kalbėti dar ankstoka, nes imti paskolą iš banko ir pradėti statyti naujus namus kol kas neapsimoka. Statybiniai vagonėliai ir likusios statybinės medžiagos tiesiog tik suvežtos į laisvą teritoriją.

"Pradėjome išorės apdailos ir vidaus darbus 13-ame name, kuris stovėjo užkonservuotas. Tvarkome aplinką. Kol kas konkrečių sutarčių neturime, tad negaliu sakyti, jog šis namas jau turi potencialių gyventojų, tačiau besidominčių yra", - pasakojo J. Raišutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pardavinėja už savikainą?

Pasak bendrovės "Pamario troba" vadovo, 2008 m. pabaigoje butų pardavimas buvo visiškai sustojęs ir tik pernai lapkritį šiek tiek pradėjo atsigauti. Dabartinės sandorių apimtys toli gražu neprimena tų laikų, kai žmonės graibstė butus dar net nepradėtuose statyti namuose ir pasikliaudavo tik namo brėžiniais.

REKLAMA

J. Raišučio teigimu, naujos statybos būsto kainos jau pasiekė dugną, nes butai praktiškai pardavinėjami už savikainą. "Pamario troba" skelbia, kad dabar būsto su daline apdaila kvadratinis metras kainuoja nuo 3,5 iki 4,6 tūkst. litų.

Pokalbininkas tvirtina, kad Dragūnų kvartalo pradžioje pastatytas 19-os aukštų namas bendrovei tapo nuostolingu, nes atėjus krizei jame buvo parduota vos keletas butų, o namo eksploatacines išlaidas turėjo padengti pati bendrovė. Dabar šiame devyniolikaukštyje jau parduota 70 proc. butų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų