Pateikiame jums kadrus, kurie perteikia nuo 2014 metų, kai pradėjo aktyvią politinę karjerą, iki dabar užfiksuotus politiko išvaizdos pokyčius. Galima pastebėti, kad prabėgę metai paliko savų žymių.
Visgi, kai kurie dalykai nesikeičia. Nuo 2014 metų galima matyti G. Landsbergį pasidabinusį kaklaraiščiu, švarku ir marškiniais bei išlaikantį savo stoišką laikyseną.
Gabrielius Landsbergis
Garsus šalies politikas gimė 1982 metų sausio 7 dieną, Vilniuje. Jis augo poeto ir publicisto Vytauto V. Landsbergio ir filologės Giedrės Bukelytės šeimoje.
2003 metais būsimas politikas apsigynė Vilniaus Universiteto Šiuolaikinės istorijos bakalauro laipsnį, o 2005 metais Tarptautinių santykių ir politikos institute baigė Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistrantūros studijas.
Pabaigęs studijas, nuo 2007 iki 2011 metų G. Landsbergis dirbo Lietuvos Respublikos ambasadoje Belgijos Karalystėje, Liuksemburgo Didžiojoje Hercogystėje bei Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijoje.
Vėliau, nuo 2011 iki 2014 metų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje ėjo regionų skyriaus vedėjo pareigas.
Nuo 2014 iki 2016 metų G. Landsbergis dirbo Europos Parlamente, buvo Europos Parlamento nariu, buvo Tarptautinės prekybos, Užsienio reikalų komiteto Saugumo ir gynybos pakomitečio, užsienio reikalų komiteto pavaduojantis narys.
Dar dirbdamas Europos Parlamente, 2015-aisiais, jis tapo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininku ir šias pareigas užėmė ne vienerius metus.
2016 m. G. Landsbergį keliai atvedė ir į Seimą – jis buvo seniūnų sueigos narys, 2016–2019 m. – Ekonomikos komiteto narys, 2019–2020 m. ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys.
Dirbdamas Seime, 2020-aisiais, prasidėjus pavasario sesijai, G. Landsbergis tapo ir Seimo opozicijos lyderiu bei Seimo valdybos nariu.
2020 m. Seimo rinkimai G. Landsbergiui taip pat buvo sėkmingi, jis dar vieną kadenciją dirbo Seime, tapo užsienio reikalų ministrų, tačiau jau netrukus darbus baigs. Po šiemet vykusių Seimo rinkimų G. Landsbergis pareiškė, kad ne tik pasitraukia iš TS-LKD pirmininko posto, bet ir atsisako mandato naujame Seime.
Politikas yra vedęs edukologę, pedagogę Austėją Landsbergienę bei augina 4 vaikus: Augustą Gabrielių, Vilhelmą Konstantiną, Mortą Sofiją ir Gertrūdą Eleną.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!