Dalis vairuotojų, pasistatę savo automobilius vienoje iš Olimpiečių g. esančių stovėjimo aikštelių, vėliau sulaukia staigmenos – raudono kontrolierių lapelio už esą ne vietoje paliktą automobilį.
Tiesa, transporto priemonių savininkai teisinasi ir sako, kad už stovėjimą jie susimokėjo, tačiau galiausiai vis tiek gavo baudą.
„Spąstai vairuotojams pagauti“
Naujienų portalo skaitytoja Renata pasakoja, kad Olimpiečių g. 3 esanti stovėjimo aikštelė jau tapo tarsi spąstais, kuriais esą norima pagauti vairuotojus. O tuo įsitikinti galėjo ir ji pati.
„Yra tokia stovėjimo aikštelė, kuri įtraukta į geltoną zoną, bet gabaliukas patenka ir į mėlyną, t. y. brangesnę, zoną. Ir visi ten pasistatę sumoka kaip už geltoną, o vėliau tenka susimokėti paskirtas baudas.
Tai – tikri spąstai vairuotojams pagauti. Teko matyti, kad ne tik mane, bet ir dar vienam vairuotojui paskyrė baudą. Tai kiek čia per dieną tų baudų prirenkama?“ – klausė ji.
Skaitytojos atsiųstoje nuotraukoje matyti, kad už stovėjimą per telefono programėlę ji sumokėjo pagal nustatytus mokestinius tarifus, kurie galioja geltonojoje zonoje.
Tačiau vėliau paaiškėjo, kad moteris automobilį buvo palikusi visai ne geltonojoje, bet mėlynoje zonoje, t. y. ten, kur mokestinė prievolė yra didesnė.
Todėl kontrolieriai, patikrinę automobilio valstybinius numerius, vėliau paskyrė ir 10 eurų baudą.
Kaip skelbiama Vilniaus miesto savivaldybei pavaldžios įmonės „Judu“ (anksčiau vadinosi „Susisiekimo paslaugos“) internetiniame puslapyje, šiuo metu rinkliava geltonojoje zonoje taikoma pirmadieniais ir šeštadieniais. Jei automobilį šioje zonoje palikote stovėti 1 val., jums reikės susimokėti 0,60 euro siekiantį mokestį.
Tuo metu automobilį 1 val. palikti mėlynojoje zonoje (mokestis taikomas visomis savaitės dienomis, nuo 8 val. iki 24 val.) kainuoja 2,50 euro.
Pripažįsta, kad pažeidimų fiksuoja
„Judu“ judumo ekspertas Donatas Tijūnaitis naujienų portalui tv3.lt paaiškino, kodėl dalis vairuotojų klysta, atsiskaitydami už stovėjimą.
„Visa Olimpiečių gatvė patenka į geltonąją rinkliavos zoną, bet šioje gatvėje yra kelios privačios aikštelės, kur stovėjimo įkainiai ir tvarka yra nustatoma aikštelės valdytojų. Aikštelėse prie įvažiavimų yra iškabinta informacija, taip pat ji pateikiama ir administratorių programėlėse.
Šiuo atveju prie Olimpiečių g. 3 namo yra ne tik geltonosios parkavimo zonos stovėjimo vietos, bet ir privati aikštelė, kurią valdo „Unipark“, bendrovė „Stova“, – kalbėjo D. Tijūnaitis.
Pasak jo, nors technologijos tobulėja ir GPS vietos nustatymas telefone tampa vis tikslesnis, vairuotojai turi įsitikinti, kokioje rinkliavos zonoje ar privačioje stovėjimo aikštelėje statosi automobilį.
„Taip pat, prieš užsakant stovėjimo apmokėjimą, vairuotojai turi patikrinti, ar mobilioje programėlėje yra parinkta teisinga stovėjimo zona ar aikštelė.
Šioje vietoje, šalia Olimpiečių g. 3 namo, pažeidimų fiksuojama nemažai, tačiau skundų dėl šios vietos sulaukiame nedaug“, – pasakojo jis.
Kelių eismo taisyklėse sakoma, kad sustojimas ir stovėjimas vietose, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas vairuotojams gali užtraukti baudą nuo 30 iki 90 eurų.