Nors tai yra vieningas sutarimas, klimato kaitos neigėjai vis tiek mano, kad galbūt teisūs yra tie likę 2,9 proc.
„Šiandien globalinio atšilimo panikos kėlėjai yra plokščiažemininkų atitikmuo, – prieš keletą metų sakė Tedas Cruzas. – Anksčiau buvo taip, kad Žemės plokštumas buvo priimtina mokslinė išmintis, o eretikas, vardu Galilėjus, buvo vadintas neigėju.“
Tačiau viename tyrime jau buvo apžvelgti 3 procentai tyrimų, paneigiančių teiginį, kad klimato kaita yra žmogaus sukurta, ir nustatyta, kad kiekvienas jų buvo klaidingas.
Dabar viena iš jo autorių, atmosferos mokslininkė Katharine Hayhoe kreipėsi į socialinio tinklo „Facebook“ vartotojus ir griežtai sukritikavo klimato kaitos neigėjus.
K. Hayhoe specialiai kritikavo tuos žmones, kurie tvirtina, kad duomenys yra slepiami.
„Kažkam daug lengviau teigti, kad duomenys slepiami, nei pripažinti, jog jis galbūt neranda mokslinių įrodymų, patvirtinančių jo politinę ideologiją...“, – rašė ji „Facebook“.
„Tačiau per pastaruosius 10 metų recenzuojamuose žurnaluose buvo išspausdinta mažiausiai 38 straipsniai, kuriuose nurodomos įvairios priežastys, kodėl klimatas nesikeičia, arba jei keičiasi, tai dėl to kalti ne žmonės, arba nėra taip blogai, kad jis keičiasi. Jie nėra slepiami. Jie ten, kur juos gali rasti kiekvienas“, – atskleidė mokslininkė.
Ji paaiškino, kad kartu su kolega nusprendė pabandyti atkurti tyrimų, kurie buvo paskelbti akademiniame žurnale „Theoretical and Applied Climatology“, rezultatus: „Staigmena! Kiekvienoje iš tų analizių buvo klaida – jų prielaidose, metodikoje ar analizėje – kuri, ją pataisius, patvirtino mokslinį sutarimą“.
„Idėja yra ta, kad tikslius mokslinius tyrimus turi būti įmanoma pakartoti, – „Guardian“ rašė viena iš šio straipsnio autorių Dana Nuccitelli. – Tyrime taip pat siekiama atsakyti į klausimą, kodėl šie prieštaringi dokumentai daro kitokią išvadą nei 97 procentai klimato mokslo literatūros?“
Tyrimas atskleidė, kad mokslininkai išsirinkinėjo jiems palankius duomenis ir naudojo ydingą metodiką tam, kad padarytų klaidingą išvadą, jog klimato kaita nėra žmogaus sukurta. Dažniausias trūkumas buvo tas, kad tyrėjai ignoravo duomenis, neatitinkančius jų išvadų. Jie taip pat nustatė, kad kai kuriuose darbuose „akivaizdžiai trūksta patikimų fizikos žinių“.
Ypač atkreiptinas dėmesys į vieną tyrimą, kuriame bandyta „apkaltinti Jupiterio ir Saturno orbitinius ciklus dėl globalinio atšilimo“.
K. Hayhoe įrašas, kritikuojantis klimato kaitos neigėjus, paplito „Facebook“ platformoje, o žmonės gyrė ją už jos darbą. Tačiau, net praėjus dvejiems metams nuo tyrimo paskelbimo, K. Hayhoe mano, kad neįmanoma pakeisti klimato kaitos neigėjų nuomonę.