• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto tarybos opozicija norėtų, jog Seimas imtųsi keisti teisės aktus taip, kad esant bevaldystei miesto taryboje būtų įmanoma surengti pirmalaikius savivaldos rinkimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokį pareiškimą parlamentui inicijavo opozicinė Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcija, po dokumentu surinkusi 19 tarybos narių parašus. Kreipimąsi Seimui pasirašė liberalcentristai bei opozicijoje dirbantys konservatoriai. Tuo metu Liberalų sąjūdis, kuris anksčiau kurį laiką rėmė valdančiąją koaliciją Vilniuje, kolegų iš opozicijos neparėmė.

REKLAMA

„Priežastis šio kreipimosi ta, kad padėtis savivaldybėje yra labai ir labai sudėtinga, jeigu nepasakius dar aštriau. Nes ta valdančioji dauguma, kuri yra, iš tiesų neturi daugumos. (...) Finansinė padėtis taip pat labai pavojinga, nes paskolų naštos, jau dabar matyti, bus perkeliamos kitoms kartoms, taip sakant. Viešojo transporto įmonių darbuotojams vėluoja atlyginimai, ko jau nebuvo kokie šešeri metai“, - BNS sakė LiCS narys Gintautas Babravičius.

REKLAMA
REKLAMA

Savo teiginį, jog valdančioji „Tvarkos ir teisingumo“, Lenkų rinkimų akcijos, socialdemokratų bei Nepriklausomos frakcijos koalicija realiai neturi daugumos, G.Babravičius grindžia tuo, jog opozicinis konservatorius Vilius Navickas išrinktas savivaldybės Ekonomikos komiteto pirmininku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Koalicija turi 28 mandatus iš 51, tačiau balsuojant dauguma ne visuomet būna vieninga.

„Manau, kad tokie procesai tęsis ir plėsis“, - sakė liberalcentristas.

Šiuo metu pirmalaikių savivaldos rinkimų galimybė teisės aktuose nėra numatyta. Esant ypatingiems atvejams savivaldybės valdymą gali perimti Vyriausybė, tačiau, pasak G.Babravičiaus, tam reikia tikrai „ypatingų“ sąlygų, tokių kaip grėsmė nacionaliniam saugumui ir panašiai.

REKLAMA

„Mes tiesiog norėtume turėti normalų įrankį spręsti situacijas, kai taryboje nėra normalios daugumos. O, kada ir kokiomis aplinkybėmis tai naudotume, tai jau kitas reikalas, čia reikia tartis“, - BNS sakė G.Babravičius.

Paklaustas, ar tikisi, jog Seimas sureaguos į pagalbos šauksmą, tarybos narys sakė esą tai būsianti puiki proga įsitikinti, ar seimūnai situaciją Vilniuje regi taip pat, kaip ir tarybos opozicija.

REKLAMA

„Kai nori Seimas priima sprendimus labai greitai. Pažiūrėkite, kaip buvo su „Leo LT“, - pabrėžė liberalcentristas.

Tuo tarpu Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas ketvirtadienį žurnalistams sakė, jog „čia yra sudėtinga procedūra“ ir iniciatyva turi „išeiti iš Vyriausybės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau BNS jis patikslino, jog priimti naujas įstatymo nuostatas nėra taip lengva, nes reikia įtikinti visas Seimo frakcijas, o vėliau dar neaišku, ar priimtas teisės aktų pataisas pasirašys prezidentas. Pasak Seimo pirmininko, šiuo atveju gal vis tik reiktų veikti remiantis Laikino tiesioginio valdymo įstatymu, kai Vyriausybė nutaria savivaldybėje įvesti tiesioginę savo valdžią.

REKLAMA

„Aš dar konsultuojuosi su teisininkais, kai jie man duos išvadą, tada dar žiūrėsime“, - sakė Č.Juršėnas.

Prieš mėnesį Vilniaus savivaldybę sukrėtė korupcijos skandalas, dėl įtarimų kyšininkavimu buvo suimti du tarybos nariai, vienam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Tarp suimtųjų yra „tvarkietis“ Evaldas Lementauskas, kuris trečiadienį buvo atleistas iš Vilniaus vicemero pareigų, todėl dabar partijos „Tvarkos ir teisingumas“ narys, sostinės meras Juozas Imbrasas turi tik vieną pavaduotoją.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų