Rausvaskruostes sakuras antradienio popietę tyrinėjo gausybė žmonių. Mamos su vaikais, močiutės su seneliais, klegančios merginos ar atsipalaidavę vaikinai – kas tik čia neapsilankė.
Nors antradienis šaltokas ir vėjuotas, kai kurie susiplanavo viešnagę sakurų sode iš anksto – atsinešė pledų ir užkandžių. Kelios mamos vaikams suruošė iškylas, tad sakurų paunksnėje skambėjo skambus vaikų klegesys.
Jaunimas ir neatsiliko – jaunos merginos, vardan gero kadro nusimetusios striukes ar paltukus, pozavo sakurų fone – feisbukas greitai bus užtvindytas panašiomis asmenukėmis; vaikinai atsipalaidavę gulėjo ant žolės ir uodė gaivų gėlių kvapą.
Balsas.lt pakalbinta jauna mama Jolanta, atėjusi su dukrele, šypsodamasi pasakojo, kad viešnagę čia planavo kelias dienas. „Savaitgalį blogai jaučiausi ir negalėjome ateiti pažiūrėti sakurų, todėl šiandien dienai pasiėmiau atostogas ir paskyriau dieną vaikui. Buvome kine ir atėjome čia. Tai jau tapo vos ne mūsų su dukra tradicija. Stebėjau, sekiau informaciją, šalia dirbančių klausinėjau, kada pražys sakuros, kad tik nepraleisčiau to momento“, – teigė Jolanta.
Moteris džiaugėsi, kad gražus vaizdas ir grynas oras išvalo ir smegenis, ir sielą. „Miesto centre toks gamtos tyrumas, sakurų žiedai – tai puikus pavasario šėlsmas. Ko čia tik aplink nepamatysi – upė, pastatai, Senamiestis, gamta, paminklas, netgi kranai. Viskas čia randa savo vietą“, – džiaugsmu tryško Jolanta.
Jaunos merginos Judita ir Kamilė teigė čia atėjusios dėl nepaprasto japoniškų vyšnių grožio. Judita atvyko pas Kamilę iš Vievio, ir panelės nusprendė laiką praleisti sakurų sode. Judita teigė dar nemačiusi žydinčių sakurų, dėl to liko sužavėta.
Įprastai sakuros sostinėje pradeda žydėti paskutinę balandžio savaitę, tačiau dėl anksčiau atėjusio pavasario, jos greitai sukrovė pumpurus.
Sakurų sodas Vilniuje įkurtas 2001 m. spalio 2 d. Japoniškas vyšnias šaliai padovanojo Japonijos vyriausybė.