S. Šoigu pareiškė, kad Rusija jau esą suformavo Dniepro flotilę, armijos korpusą, motorizuotąją pėstininkų diviziją ir flotilės upių laivų brigadą.
Jo teigimu, iki 2024 m. pabaigos Rusija turėtų turėti dar du kombinuotosios ginkluotės darinius ir 30 junginių, tarp jų – 14 divizijų ir 16 brigadų.
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenimis, nuo karo pradžios Rusija neteko 433 090 karių.
Be to, Ukraina skaičiuoja, kad Rusija neteko 27 laivų, 6 828 tankų, 347 lėktuvų, 325 sraigtasparnių ir daugybės kitos technikos.
Britų žvalgyba: Rusija mėgina maskuoti savo lėktuvus ir laivus, tačiau jie išlieka pažeidžiami
Rusijos karinėje doktrinoje didelis dėmesys skiriamas kamufliažo ir apgaulės metodų (maskavimo) naudojimui, siekiant išsaugoti Rusijos pajėgas ir nuslėpti jų operatyvinius ketinimus, sakoma Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos atnaujintoje suvestinėje, paskelbtoje socialiniame tinkle X, pranešė „Ukrinform“.
„Veiksmingo maskavimo stoka buvo viena svarbiausių Rusijos operatyvinių nesėkmių ankstyvosiose invazijos į Ukrainą stadijose“, – teigia britų žvalgyba.
Tikėtina, kad Rusijos pajėgos deda pastangas didinti ir gerinti maskavimo metodus, kad sumažintų didelius tiek Juodosios jūros laivyno, tiek aviacijos ir kosmoso pajėgų nuostolius, patirtus per pastaruosius dvejus metus.
Suvestinėje sakoma, kad Rusijos oro bazėse taikoma maskuotė apima apgaulingus lėktuvų modelius ir padangas ant lėktuvų sparnų. Taip pat devyniose Rusijos aviacijos bazėse nupiešti orlaivių korpusų siluetai.
Analitikai teigia, kad Juodosios jūros laivyno karo laivų priekis ir laivagalis nudažyti juodais dažais, kad laivai atrodytų mažesni ir būtų mažiau patrauklūs taikiniai.
„Nepaisant šių maskavimo pastangų, Rusijos lėktuvai vis dar yra pažeidžiami ir rizikuoja būti numušti ore, o Rusijos laivai pažeidžiami, kai vykdo operacijas Juodojoje jūroje. Mažai tikėtina, kad naudojamos maskavimo technikos reikšmingai sumažins nuostolius“, – sakoma JK gynybos ministerijos pranešime.
Rusija tęsia karą prieš Ukrainą
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!