• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Manipuliuojant žmonių nepasitikėjimu savimi, socialinio tinklo „Instagram“ naujienų srautus užkariavo nelegalus maisto papildas, kurio pavartoję galite atsidurti ligoninėje.

Manipuliuojant žmonių nepasitikėjimu savimi, socialinio tinklo „Instagram“ naujienų srautus užkariavo nelegalus maisto papildas, kurio pavartoję galite atsidurti ligoninėje.

REKLAMA

Vadinamas Apetaminu, šis papildas yra tirštas sirupas, siūlomas moterims, norinčioms priaugti šiek tiek svorio tam tikrose vietose, ir taip pasiekti išsvajotąją Kardashian šeimos sesių išpopuliarintą figūrą. Preparatą dažnai reklamuoja „Instagram“ ir „Youtube“ influenceriai, sakantys savo sekėjams, kad Apetaminas padėjo jiems įgauti taip trokštamas linijas.

Tačiau šis papildas nėra įteisintas nei Jungtinėse Amerikos Valstijose, nei Jungtinėje Karalystėje, taigi nėra jokios garantijos, kad ant pakuotės pateiktos sudedamosios dalys įeina į tikrąją papildo sudėtį. Ir nors Apetamino pardavinėjimas yra nelegali veikla (nes maisto papildas nėra įteisintas), šis produktas yra lengvai pasiekiamas internete.

Apetaminą gamina Indijoje įsikūrusi farmacinė kompanija „TIL Healthcare“, teigianti, kad šis papildas skatina apetitą. Kaip rašoma ant papildo buteliuko, Apetaminas yra ciproheptadino, lizino ir vitaminų mišinys. Lizinas tėra organizmui būtina amino rūgštis, tačiau ciproheptadinas yra antihistamininis vaistas, vartojamas palengvinti alergijos simptomus, tokius kaip ašarojančios akys, bėganti nosis, akių niežėjimas ir čiaudėjimas. Yra šiokių tokių įrodymų, kad ciproheptadinas gali padėti priaugti svorio, tačiau vis dar nėra žinoma, kodėl taip nutinka.

REKLAMA
REKLAMA

Naujame „BBC Three“ televizijos dokumentiniame filme „Dangerous Curves: Get Thicc, Get Sick?“ (liet. „Pavojingi apvalumai: apkūnėk, susirk?“) yra tyrinėjamas augantis Apetamino populiarumas. Filme yra kalbinama daugybė moterų, kurios, vartodamos šį papildą, patyrė labai nemalonius šalutinius poveikius.

REKLAMA

Dauguma moterų teigė, kad pagrindinis šalutinis poveikis buvo mieguistumas. Viena pašnekovė pasakojo: „Prabudus, man nuolatos skaudėdavo akis.“ Kitos kalbintos moterys sakė patyrusios neįprastą drebulį, o išgėrus per didelę dozę, jas pradėdavo pykinti. Viena moteris pasakojo, kad pavartojusi Apetamino, ji net kelis kartus susmuko, ir dėl to pateko į ligoninę.

Ir nors papildas yra nelegalus ir, panašu, kelia pavojų sveikatai, moterys ir toliau jį vartoja, norėdamos pasiekti „plonai apkūnaus“ kūno idealą – smėlio laikrodžio formos figūrą, kurią turi tokios įžymybės kaip Kylie Jenner ir Cardi B. Dauguma dokumentiniame filme kalbintų žmonių pasakojo apie nerealistiškus grožio standartus bei moterų jaučiamą spaudimą juos atitikti. Nors neįmanomi kūno idealai buvo aukštinami ir anksčiau, socialinių tinklų atsiradimas tik padidino jaučiamą poreikį atrodyti „tobulai“ ir sukūrė patogią terpę įvairių nereguliuojamų papildų reklamai.

REKLAMA
REKLAMA

Po dokumentinio filmo pasirodymo, Jungtinės Karalystės Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra pradėjo šio produkto pardavinėjimo tyrimą.

„BBC Three“ gavo agentūros pranešimą, kuriame teigiama: „Mes dėkojame „BBC“, kad jie atkreipė mūsų dėmesį į šią problemą, kurią dabar tiriame. Apetaminas yra neleistinas vaistas, kurio negalima parduoti, tiekti ar reklamuoti be specialios licencijos. Neleistinų vaistų vartojimas gali turėti rimtų pasekmių jūsų sveikatai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų