• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį dar trims mėnesiams pratęsė suėmimo terminą šnipinėjimu Baltarusijai kaltinamam buvusiam kariuomenės paramedikui Andrejui Ošurkovui.

 Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį dar trims mėnesiams pratęsė suėmimo terminą šnipinėjimu Baltarusijai kaltinamam buvusiam kariuomenės paramedikui Andrejui Ošurkovui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teismas mano, kad suėmimo pagrindai nėra išnykę, kaltinamasis gali bėgti ir slėptis nuo teismo.

REKLAMA

A.Ošurkovo byla teisme jau baigiama nagrinėti, joje liko tik kaltinamojo paskutinio žodžio teisė. Procesas, kuris vyksta už uždarų durų, bus tęsiamas vasario pabaigoje.

Generalinė prokuratūra prašo buvusį kariuomenės paramediką pripažinti kaltu dėl šnipinėjimo Baltarusijai ir skirti šešerių metų laisvės atėmimo bausmę.

REKLAMA
REKLAMA

A.Ošurkovas, kuris tarnavo Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione, buvo sulaikytas 2014 metų sausį.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) 2014 metų gruodį pranešė nustatęs, kad A.Ošurkovą Baltarusijos gynybos ministerijos Generalinio štabo Vyriausios žvalgybos valdyba (GRU) užverbavo Baltarusijoje ir tikslingai infiltravo į Lietuvos kariuomenę atlikti specialioms užduotims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įtariama, kad duomenys Baltarusijai buvo perduodami penkerius metus, už perduotą informaciją kaltinamasis gaudavo pinigų.

Kaip skelbė VSD, Baltarusijos GRU karininkas Sergejus Kurulenko Lietuvoje buvo užverbavęs du agentus. VSD grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaitoje pernai teigta, kad informaciją šiam agentui teikė buvęs valstybinės įmonės „Oro navigacija“ darbuotojas Romualdas Lipskis ir Lietuvos kariuomenės paramedikas A.Ošurkovas.

REKLAMA

R.Lipskio byloje nuosprendis yra paskelbtas, tačiau jis neįsiteisėjęs, nes buvo apskųstas.

GRU domėjosi Lietuvos kariuomenės padalinių turima karine technika, ginkluote, pastatų paskirtimi, dalyvavimu tarptautinėse NATO operacijose (misijose), standartinių operacijų planais, įvairiais kariniais mokymais, informacija apie konkrečiuose padaliniuose ar tarnybose tarnaujančių asmenų skaičių, norėjo sužinoti jų vardus, asmenines charakteristikas bei moralines psichologines nuostatas, dienotvarkę, t. y. apie viską, kas susiję su Lietuvos kariuomene, turima karine technika, karių ruošimo programomis, pratybomis, Lietuvos kariuomenės objektais ir jų paskirtimi.

REKLAMA

Anot prokurorų, A.Ošurkovas informaciją rinko betarpiškai bendraudamas su tarnybą atliekančiais kariais, stebėdamas, įsimindamas bei pagal galimybes fotografuodamas ar kitaip fiksuodamas, pavyzdžiui, perbraižydamas objektų schemas bei planus, persirašydamas tarnybą atliekančių karių duomenis iš tarnybinių dokumentų (registracijos knygų ar žurnalų).

VSD teigimu, Baltarusijos GRU taip pat buvo pateikusi užduotį A.Ošurkovui ieškoti Lietuvos kariuomenėje nepatriotiškai nusiteikusių asmenų bei rinkti apie juos informaciją, ieškoti kitų verbuoti tinkamų kandidatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų