Smulkieji Lietuvos verslininkai prisiima daugiausia atsakomybės už savo finansinę padėtį ir labiausiai saugo savo įgytą turtą. Tokias išvadas leidžia daryti „PZU Lietuva“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa.
Tyrimas parodė, kad būtent smulkieji verslininkai, palyginti su kitų užsiėmimų ir pareigų atstovais, dažniausiai draudžia savo turtą. Jie kur kas racionaliau žiūri į turto apsaugą ir dėl to ramiau ir stabiliau jaučiasi dėl savo finansinės padėties. Verslininkų nuomonę patvirtina ir „PZU Lietuva“ duomenys. Smulkaus verslo draudimo apimtys auga 26 proc. daugiau negu stambaus verslo draudimas. Dažniausiai draudžiasi paslaugų, prekybos, žemės ūkio įmonės.
„Mūsų ekonomikos pagrindą sudarantis smulkusis verslas yra linkęs imtis visų priemonių, kurios gali užtikrinti verslo, pajamų stabilumą ir uždirbto turto saugumą. Smulkųjį verslą plėtojantys žmonės patys imasi atsakomybės ir, pasvėrę visus naudos variantus, priima racionaliausius sprendimus finansų srityje. Šie žmonės neturi tvirto akcininkų, valstybės ar santaupų užnugario, todėl priversti kasdien spręsti savo verslo ir pajamų išlikimo bei tęstinumo klausimą“, - teigia „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.
Pasak jo, smulkusis verslininkas, palyginti su kitais verslo segmento atstovais, kur kas dažniau savanoriškai draudžia savo turtą – draudimu pasirūpina net 44 proc. smulkiųjų verslininkų. Tarp verslo įmonių vadovų draudžiasi 39 proc., tarp tarnautojų – 40 proc., tarp ūkininkų – 31 proc.
M.Jundulas teigia, kad smulkieji verslininkai gana racionaliai vertina draudimo naudą. Pagrindinės priežastys, dėl ko smulkusis verslininkas linkęs įsigyti draudimą, yra apsauga nuo nelaimių, gaisrų ir vagysčių. Automobilį kasko draudimu šie žmonės draudžia saugodamiesi nuo vagių ir avarijų nuostolių. Tuo tarpu vadovai draudimą dažniausiai renkasi dėl to, kad tiesiog įsigijo gerą naują automobilį.
„Būtent toks racionalus požiūris į turtą ir finansus leidžia smulkiesiems verslininkams jaustis kur kas saugiau dėl savo finansinės padėties nei įmonių vadovams ar tarnautojams. Šie žmonės patys valdo savo verslą, todėl gali greičiau ir tiksliau reaguoti į pokyčius, greičiau spręsti kylančias problemas. Tiesa, smulkieji verslininkai kur kas mažiau saugūs dėl savo sukaupto turto, nes būtent juo neretai rizikuojama, kuriant verslą“, - sako „PZU Lietuva“ vadovas.
Jis pateikė tyrimų duomenis, kad dėl savo finansų nesaugiai jaučiasi apie 50 proc. smulkiųjų verslininkų, tuo tarpu tarp verslo įmonių vadovų tokių yra jau 56,5 proc., tarp tarnautojų - 54 proc.
Dėl savo turto saugumo labiau nerimauja smulkieji verslininkai (42 proc.) nei įmonių vadovai (39 proc.) ar tarnautojai (36 proc.).
„PZU Lietuva“ vadovo įsitikinimu, būtent smulkiajam verslui šiuo metu labiausia stinga valstybės paramos išsaugant stabilumo jausmą, tad patys verslininkai atsakingai imasi tos apsaugos, kuria jie gali patys pasirūpinti.