Konservatorių rinkimų štabe pasirodžiusi Ingrida Šimonytė neslepė apmaudo dėl aiškėjančių antrojo Seimo rinkimų turo rezultatų. Tikina, jog apmaudžiausia, jog skirtumas vienmandatėse buvo toks mažas.
„Rinkėjų valia yra tokia, kokia yra“, – preliminarius rezultatus komantavo premjerė.
O paklausta, ar įžvelgia asmeninės atsakomybės dėl partijos rezultatų, daug nepasakė, tik patikino, kad atsistatydins iš premjero posto. Po šio pasakymo nuaidėjo garsus juokas.
„Galiu turėti visokiausių vilčių ir lūkesčių, bet žinau, kad Lietuvoje taip jau yra, kad per kiekvienus rinkimus mes matom švytuoklės slinktį į kažkurią pusę. Iš esmės kas dabar atsitiko – 2020 metai atvirkščiai ir tas labai nestebina“, – pažymėjo premjerė.
Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai Seimo rinkimuose liko antri ir preliminariai turės 27 narių frakciją.
Gabrielius Landsbergis pripažįsta pralaimėjimą ir sveikina oponentą
O štai partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis su nusivylimu pripažino pralaimėjimą Centro–Žaliakalnio apygardoje Liberalų sąjūdžio atstovui Simonui Kairiui. Sveikina savo oponentą ir sako, kad tokio rezultato buvo galima tikėtis.
„Buvo galima tikėtis, dėl to traumos kažkokios nėra, sveikinu kolegą, Vyriausybės narį, graži pergalė, graži dvikova“, – sakė jis.
Štabe pasirodė ir Vytautas Landsbergis.
Paklaustas, ko tikisi iš rinkimų, netuščiažodžiavo.
„Visuomet tikiuosi, kad Lietuva nesugrius“, – sakė jis.
O žurnalistams pažymėjus, kad konservatoriams dar nėra tekę valdyti du kartus iš eilės, taip pat į kalbas nesivėlė.
„Paklauskite rinkėjų“, – atšovė jis.
O štai Gabrielius Landsbergis žurnalistų paklaustas, ar dar turi vilties diktuoti sąlygas formuojant valdančiąją koaliciją,
„Man atrodo, tas sąlygų diktavimas demokratija besidžiaugiančioje valstybėje nėra ta forma, kuri džiugintų rinkėjus ir žmones. Man rodos, reikia ieškoti sutarimų, nesidžiaugti per anksti, neliūdėti“, – tikino partijos pirmininkas.
Tuo tarpu į klausimą, ar rinkiminis aktyvumas partijai gali būti palankus, atsakė kaip įprasta: „Sunku pasakyti“.
Bendras rinkėjų aktyvumas pirmajame Seimo rinkimų ture siekė 52, 06%. Tuo tarpu antrame ture kartu su balsavusiaisiais iš anksto – 10,8 proc. – bendras aktyvumas krito iki 41,31 proc.
2020 metais per išankstinį balsavimą savo valią pareiškė 11,29 proc. rinkėjų. Tuomet dėl COVID-19 pandemijos išankstinio balsavimo laikas buvo pailgintas.
2016-aisiais iki 16 val. balsavo 23,89 proc. rinkėjų, o iš anksto – 5,95 proc., tačiau tąsyk išankstinis balsavimas savivaldybėse truko trumpiau.
Rinkėjai savo balsais sudarys naują Seimą, kuriame dirbs 141 parlamentaras.
Į 70 mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje pretendavo 1 721 kandidatas, į 71 vietą vienmandatėse rinkimų apygardose – 699 kandidatai. Tautos atstovų mandatų siekia 14 partijų ir viena koalicija.
Balsavimas rinkimų apylinkėse prasidėjo 7 ir baigėsi 20 valandą.
NEVYKELIS !!!!