Kaip rašoma ITB World Travel Trends Report pranešime spaudai iš turizmo mugės Berlyne, sumanieji telefonai smartphone, su prisijungimo prie interneto galimybe, kartu su socialiniais tinklais ir tiesiogiai teikiama informacija, - padarys lemiamą įtaką turizmo sektoriui 2011 metais.
Pasak pranešimo, išplatinto ITB mugėje, socialiniai tinklai, plačiai naudojami tam, kad keliautojai sužinotų naujienas apie keliones ir pirktų kelionių paketus. Taip pat, smartphone telefonų dėka, tokie tinklai, tapo viena pagrindinių ryšio ir informacijos priemonių keliaujant.
Pavyzdžiui, tokie gerai žinomi socialiniai tinklapiai kaip Facebook ar Twiter, kelionių metu yra naudojami net 37 proc. turistų visame pasaulyje. Pagrindinė funkcija – informuoti šeimos narius, draugus apie save bei patalpinti kelionės nuotraukas prieš grįštant,– aiškina pranešimą išplatinusi World Travel Trends.
Kita vertus, Japonijoje naudojantis šiais telefonais užsakoma iki 20 proc. šalyje vykdomų skrydžių.
Kadangi atsiranda vis daugiau programų, skirtų naudoti mobiliojo ryšio telefone, tokių kaip kelionių gidai ar geografinės vietos nustatymo, manoma kad, elektroninio mokėjimo paslaugos, ar išankstinės rezervacijos sistemos, rinka ir toliau augs per visus 2011 metus.
Penkiasdešimt šios mugės ekspertų ir konsultavimo įmonė IPK įspėja mobiliųjų telefonų gamintojus bei turizmo paslaugų tiekėjus, kad norėdami užsitikrinti kuo didesnį, vartotojų skaičių, tokios turizmo verslą skatinančios programos, turės būti sukurtos ne tik smartphone (ne tik populiariesiems Apple iPhone) telefonams, tačiau ir kitokiems tokio tipo telefonų modeliams.
Pasak konsultacinės agentūros Gartner surinktų duomenų, kas penktas pasaulyje parduodamas mobilus telefonas yra smartphone tipo telefonas.
Tiesiogiai perduodamos informacijos apie ekstremalias situacijas galimybės
Kita, greitai populiarėjanti mobiliųjų telefonų galimybė – tiesioginiu ryšiu perduodama informacija. Tai naudinga, nes keliautojai žaibišku greičiu gali būti perspėti apie įvairius pavojus bei nelaimes. To pavyzdys galėtų būti JAV užklupusi pūga, nuniokojusi pakrantę praėjusių metų gruodžio 26 -28 dienomis, kai apie įvykius iš smartphone telefonų bei turistiniu tinklapių pranešamos informacijos srautas išaugo iki 200 proc. – praneša firma UsableNet.
Ši, naujausiose IT besispecializuojanti firma ištobulino mobiliems telefonams skirtas internetines svetaines, naudojantis tokių bendrovių kaip American Airlines, JetBlue, US Airways ar Starwood Hotels paslaugomis.
Kaip teigia Usablenet, sužinojus, kad bus atšaukta iki 1500 skrydžių, vartotojai, naudodamiesi mobiliaisiais telefonais, masiškai ėmė tikrinti lėktuvų ir traukinių tvarkaraščius, keisti bilietus ar užsisakinėti viešbučius.
Kliūtis – tarptinklinio ryšio mokestis – roamingas
Tie patys Berlyno mugės specialistai teigia, kad vienintelė kliūtis, pristabdysianti mobiliųjų telefonų naudojimą pasaulinėje turizmo industrijoje – dideli tarptinklinio ryšio mokesčiai. Neatmetama galimybė, kad bent jau Europos Sąjungoje, minėtas mokestis, gali būti panaikintas per ateinančius kelerius metus. Europos komisija siekia, kad tarptinklinis mokestis būtų panaikintas 27 ES šalyse, vėliausiai iki 2015 metų.
Akivaizdūs nacionalinių įkainių ir tarptautinių tarifų skirtumai, negali būti pateisinti bendroje ES rinkoje, - neseniai teigė telekomunikacijų komisarė ES šalyse, Neelie Kroes, kalbėdama apie roamingo tarifus.
Kol kas Briuselis privertė telefonų operatorius tik siųsti įspėjamąsias žinutes, kai tarptinklinis mokestis viršija 50 eurų, nors kitose šalyse už ES ribų, tokia priemonė netaikoma.
Iš kitos pusės, Ipad ir kiti, turintys galimybę prisijungti prie Wifi ryšio, telefonai, galės naudotis nemokama Wifi paslauga, kuri jau dabar teikiama daugelyje viešbučių, kavinių, restoranų ir kitose turistų lankomose vietose, rašo hostelsur.com