Priešpiet socialinių tinklų „Vilties spindulėlio“ grupėje pasidalinta liūdna žinia apie Elzytės netektį.
Skyrė jautrius žodžius
„Elzytė, mūsų visų širdžių karalienė, mus paliko... Ji tarsi drugelis išskrido skaisčios ryto saulės pasitikt, išskrido į amžinybės šalį...
Palikai visiems be galo daug... Išmokei tikėt stebuklais, kovot, nepasiduot, džiaugtis kiekviena akimirka, svajot ir mylėt...
Skriski lengvai angelėli nuostabiausias, tegul debesėliai minkšti tau kelią nutiesia, draugai spinduliukai tave pasitinka. Tave jausim ir mylėsim amžinai...
Mamai, tėčiui, sesei ir broliams nuoširdi užuojauta skaudžią ir sunkią valandą, jokie žodžiai jūsų skausmo nesumažins, tad prašome Dievo, kad apglėbtų jus savo šiluma, ramybe ir paguoda. Stipriai apkabiname, esame kartu su jumis, mylim“, – rašoma pasidalintame įraše.
Elzės istorija sujaudino tūkstančius
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Elzės istoriją žinojo ne vienas – jai pasireiškė labai retas, vos 1 iš 5000-7000 naujagimių diagnozuojamas Edvardso sindromas. Tai įgimta chromosominė patologija su 18 chromosomos trisomija (papildoma chromosoma).
Teoriškai šis sindromas nesuderinamas su gyvybe – Silvija pabrėžia, kad net 95 proc. vaikų, atėjusių į šį pasaulį su Edvardso sindromu, miršta nesulaukę nei metų. Vis dėlto Elzė, kaip sakė jos mama, buvo tikra kovotoja.
Šis sindromas paveikia beveik visus organus – mama pasakojo, kad, galima sakyti, Elzytė neturi normaliai susiformavusių ir tinkamai veikiančių organų, o anksčiau labai dažnai kamuodavo ir įvairios infekcijos.
Elzės mama Silvija yra viena iš paramos ir labdaros fondo „Vilties spindulėlis“ kuratorių, o didžiausia jų stiprybė, sakė ji, yra jų pačių patirtys. Dabar moterys svajoja padėti šeimoms, turinčioms neįgalių vaikų, o Silvija pabrėžė, kad negalia gali pasirodyti ir visiškai netikėtai.
Mama pasakojo, kad iš pradžių pati neišdrįso kreiptis pagalbos, todėl labai nori, kad visos šeimos, susiduriančios su sunkumais auginant negalią turinčius vaikus, žinotų, kad pagalbą gali gauti „Vilties spindulėlyje“.
Visą Elzės istoriją galite skaityti čia