Karikatūristas pažymi, kad nematė filmo „Musulmonų nekaltumas“, sukėlusio didžiulį musulmonų bendruomenės pasipiktinimą, tačiau mano, kad satyra turi teisę būti vulgari, ir net jei ji neturi ypatingos reikšmės, jos jokiais būdais negalima drausti: „Juk gera satyra visada prasideda nuo provokacijos. Negalima kaltinti satyriko už jo darbo pasekmes, juk jis tiesiog reaguoja į tai, kas vyksta.“
K. Wastergaardas pateikia pavyzdį – istoriją, nutikusią su Pablo Picasso tuo metu, kai Prancūzija buvo okupuota nacių Vokietijos karių. Vokiečių pareigūnas parodė į žymųjį dailininko paveikslą „Gernika“ ir paklausė, ar tai jo darbas. P. Picasso atsakė: „Ne. Tai jūsų darbas.“
Pasak danų karikatūristo, ribos tarp satyros ir provokacijos nėra, o satyra be provokacijos yra paprasčiausiai beprasmiška. Dailininkas įsitikinęs, kad liberalioje valstybėje satyrai turi būti leista viskas, o Mahometo karikatūrą galima vertinti kaip bandymą musulmonus integruoti į visuomeninį gyvenimą, nes Danijoje satyros objektu tampa bet kas - karalienė, politikai, bažnyčia.
K. Wastergaardo manymu, problema slypi ne tik neišsilavinuose ir radikaliuose musulmonuose, gyvenančiuose arabų šalyse: „Dėl stiprios islamo įtakos kasdieniniam gyvenimui įtampa gali kilti ir danų visuomenėje. Daugelis danų sąžiningai užduoda klausimą: mes jiems suteikėme išsilavinimą ir gerovę - kodėl jie negerbia mūsų vertybių?“
Tačiau religija, matyt, yra neišvengiamas daugelio poreikis, mano danas. Jis pats yra ateistas, tačiau mano, kad kiekvienas turi turėti pasirinkimo teisę, kuo tikėti.
Šiuo metu skandalingasis K. Wastergaardas yra saugomas 24 valandas per parą.