„Ten, kur susitinka Galvės ir Akmenos ežerai, apgaubtos miškų ir ramybės įkurtos dvi poilsio stotelės, kur visa tai galite pajusti savo kūnu“, – taip reklamuojamos Trakuose ant Akmenos ežero kranto įrengtos nedidelės pirtelės. Jos ten atsirado dar pernai, vasaros pabaigoje. Bet, kaip paaiškėjo, nelegaliai.
„Bendruomenė mano, kad tai yra neteisėtai, ir aš įsitikinęs, kad neteisėtai“, – teigė Trakų rajono tarybos narys Dainius Narkevičius.
Verslininkai sumanė prie ežero pastatyti pirtis, kreipėsi į seniūnę ir leidimas buvo gautas. Tik vėliau, bendruomenei pradėjus aiškintis, ar pirtys gali čia būti, prasidėjo aiškinimasis su institucijomis, nes žemė valstybinė, o Trakų savivaldybė ją valdo panaudos teise.
„Visos pirtys, kurios ten buvo pastatytos, jos buvo ne visos, o viena, kuri ant savivaldybės žemės, buvo pastatyta ir paslaugos teikiamos, pagal mūsų patvirtintą 2012 metais tvarką. Kas iš savivaldybės pusės, nė vieno pažeidimo nėra“, – sakė Trakų rajono meras Andrius Šatevičius.
Pirčių savininkas – liberalas, Seimo narės sūnėnas
Pirtys Trakuose priklauso Juliui Pipirui. Įdomu, kad jis priklauso Liberalų sąjūdžio partijai. O būtent ši jėga ir valdo Trakų rajoną. Be to, jis yra buvusios merės, Seimo narės Editos Rudelienės sūnėnas.
Vietos valdžia Pipirui nepriekaištavo, bet tuomet prisistačiusi žemės tarnyba pareiškė, kad statiniai turėjo būti derinti su jais, o to nebuvo. TV3 žinioms paskambinus pačiam Pipirui, jis buvo nekalbus.
„Ne, nenoriu aš komentuoti, žinokit. <...> Čia ne nuo manęs viskas priklauso, aš čia ne prie ko. Mes išsinuomavome prekyvietę, kaip darėme Palangoje, lygiai taip pat“, – tikino pirties savininkas.
Pipiras dar šį pavasarį kartu su Liberalų sąjūdžiu bandė patekti į tarybą, tačiau nesėkmingai.
„Yra ten dar 5 kioskai be manęs, prie ko čia... kodėl jūs būtent mane būtent norite kalbinti? <...> Aš nesu politikas. Priklausau partijai, bet aš nesu viešas asmuo“, – sakė J. Pipiras.
Nors institucijos nurodė, kad pirtys turi būti nukeltos, Pipiras to daryti neskuba ir turi tam pagrindo – rajono meras, partijos bičiulis, užsimojo perimti iš valstybės sklypą savivaldybės žinion. O tai leistų dėl statinių spręsti jau ne žemės tarnybos valdininkams, o pačiai liberalų valdomai savivaldybei.
„Dabar prasidėjo sezonas, kaip ir kiekvienas pilietis, gyventojas, mėgsta atsigerti vandens, nusipirkti ledų, nueiti į tualetą, dabar ten veikla visiškai sustabdyta, nes mes atsižvelgėme į teisės aktus ir matome, kad jokia prekyba negali vykti, ir visiems prekybininkams yra pasakyta sustabdyti veiklą“, – teigė A. Šatevičius.
Paklaustas apie higienos pasus, J. Pipiras neatsakė, bet „Facebook“ aiškino, kad higienos paso gauti negali, nes jis neišduodamas laikiniems statiniams, o pirtelės tokios ir yra. Žiniasklaidoje jau buvo skelbta, kad to paties verslininko pirtys veikia ir Palangoje, ant jūros kranto – jos taip pat neturi higienos paso, nors tokiai paslaugai jis būtinas.
„Stabdom visas veiklas, perimam patikėjimo teise, kalbėsime su higiena, kaip mes į tai turėtume žiūrėti, ir pagal kokias tvarkas tai turėtų būti. Jeigu pagal mūsų tvarkas neatitinka ir ten pirties negali būti be higienos paso, jos ten nebus“, – atsake Trakų rajono meras.
Savo žodį ir prokuratūra. Išnagrinėjusi situaciją, konstatavo, kad pirtys atsirado pažeidus tvarką ir nurodė savivaldybei arba užtikrinti, kad viskas veiktų legaliai, arba nutraukti sutartį su Pipiro įmone. Be to, dar ir perspėjo Aplinkos ministrą, Liberalų sąjūdžio narį Simoną Gentvilą nepažeidinėti įstatymų ir kol nebus pašalintos pirtys, neperduoti žemės sklypo savivaldybei patikėjimo teise.
Serialas