• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Šiandien apie 13 val. aš, eilinis Lietuvos pilietis, laukiau eilėje banke. Prieš mane su banko klientų aptarnavimo specialiste už uždarų stiklinių ir permatomų durų bankines operacijas vykdo vyras (matau tai per stiklines duris). Po kurio laiko durys atsidarė ir aš išvydau banko padalinio tarpduryje galvą nunarinusį ir akis į grindis įsmeigusį finansų viceministrą Rolandą Kriščiūną“, – rašo portalo Balsas.lt skaitytoja M. J. (Bankas ir padalinio adresas redakcijai žinomi – red. past.)

REKLAMA
REKLAMA

„Jam išskubėjus pro banko duris, iš paskos išeina ir banko klientų aptarnavimo specialistė. Ji skuba pas savo kolegę ir pradeda jos klausinėti: (...) ką tik buvęs klientas norėjo pervesti pinigų partijai, todėl ji nori kolegės pasiteirauti, kaip jai tai padaryti. Kolegė dar paklausė, ar klientas yra juridinis, ar fizinis asmuo. Finansų viceministrą aptarnavusi banko darbuotoja atsakė, kad fizinis, ir jos sutarė, kad šitą reikalą sutvarkys vėliau. Banko darbuotoja sugrįžo į savo darbo vietą, ir aš užėjau paklausti, kaip man išspręsti savo reikalą“, – baigia savo laišką M. J.

REKLAMA

Ministerijos atstovas: tai asmeninis reikalas

Norėtume viceministro R. Kriščiūno pasiteirauti, ar jis aukojo arba ketina aukoti pinigų vienai iš Lietuvos politinių partijų? – kalbėdami su Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėju Vytautu Lenkučiu prašė Balsas.lt žurnalistai. Tačiau su viceministru pakalbėti nepavyko – į visus klausimus atsakė pats V. Lenkutis.

REKLAMA
REKLAMA

Labdara, aukojimas ir panašūs dalykai yra kiekvieno piliečio asmeninis reikalas“, – iš karto atsakė jis.

Po gero pusvalandžio V. Lenkutis pridūrė:

„Aukoti galima tik rinkiminės kampanijos metu, o kaip jūs žinote, ji kol kas neprasidėjusi. Fiziškai jis (viceministras R. Kriščiūnas – red. past.) to negalėjo daryti“.

Tačiau V. Lenkutis neatskleidė, ar viceministras šiandien apie pietus galėjo lankytis banke ir kokiu tikslu. Viešųjų ryšių skyriaus vadovas sakė:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš šito neklausiau“.

VRK: aukoti gali ir siuvėja, ir ministras

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Janina Latvienė portalą Balsas.lt informavo, kad nuo 2012 m. sausio įsigaliojus Politinių partijų finansavimo įstatymo pataisoms, pasikeitė ir tvarka, kaip partijas ir politikus gali remti fiziniai asmenys.

REKLAMA

„Nuo 2012 m. sausio 1 d. įsigaliojus įstatymo pakeitimams, fiziniai asmenys gali aukoti tik savarankiškiems politinės kampanijos dalyviams – tai reiškia, kad tik tada, kai vyksta rinkimų kampanija. Sakykime, Seimo 2012 m. rinkimų kampanija prasidės vėliausiai balandžio 14 d., nors gali ir anksčiau – kai Prezidentė dekretu paskelbs rinkimų datą. Tuomet norintys dalyvauti rinkimuose kandidatai, partijos registruojasi pas mus, praneša mums savo sąskaitas, ir tada jie gali rinkti fizinių asmenų aukas. Juridinių asmenų aukos draudžiamos“, – sakė ji.

REKLAMA

J. Latvienės teigimu, fizinis asmuo rinkiminės kampanijos metu galės aukoti ir fiziniams asmenims, ir politinėms partijoms, dalyvaujančioms rinkimuose.

„Savarankiškas politinės kampanijos dalyvis gali būti ir fizinis asmuo, ir partija“, – patikslino ji.

Portalui Balsas.lt ji sakė, kad suma, kurią fizinis asmuo gali paaukoti, priėmus įstatymo pataisas sumažėjo dvigubai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gali paaukoti auką, neviršijančią 10 paskelbto praėjusių kalendorinių metų IV ketvirčio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio“, – citavo J. Latvienė įstatymą.

Paklausta, ar yra kokių nors apribojimų, dėl kurių dalis fizinių asmenų, pavyzdžiui, užimančių tam tikras pareigas ar kt., negalėtų remti rinkimuose dalyvaujančių politikų ar politinių partijų, J. Latvienė atsakė neigiamai.

REKLAMA

„Šito mūsų įstatymas nereglamentuoja. Teisę aukoti turi Lietuvos Respublikos piliečiai, nuolatiniai Lietuvos Respublikos gyventojai – tai išskirstyta pagal rinkimus. O pagal pareigybes – tikrai ne“, – aiškino VRK atstovė.

Ji taip pat pabrėžė, kad jokio „pereinamojo laikotarpio“ įstatymo pataisos nenumato.

„Viskas nuo sausio 1 d., taip“, – sakė J. Latvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų