• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalbant apie eismo saugumą svarbūs visi aspektai – pradedant vairuotojo įgūdžiais ar savijauta ir baigiant automobilio technine būkle ar kelio dangos kokybe. Srautus reguliuojančiai įrangai, tarkime, šviesoforams bendroje schemoje tenka ypatingas vaidmuo, o jei jų darbas sutrinka galima laukti pavojingų situacijų, incidentų ir avarijų. Balsas.lt redakciją pasiekė skaitytojo Lino laiškas, pavadintas tiesiog „nesaugus eismas Kaune“. Kaip paaiškėjo peržvelgus jo turinį, pavojaus šaltinis – prastai sureguliuotas šviesoforas vienoje iš pagrindinių miesto gatvių.

REKLAMA
REKLAMA

„Nufilmavau sankryžą Kaune − Vytauto prospekte ties Griunvaldo gatvės sankirta. Susidaro toks įspūdis, kad Kauno valdžia užuot saugiai organizavus eismą kuria avarines situacijas. Žalias signalas sumirksi vos du kartus, po to mirkteli geltonas (trumpiau nei vieną sekundę) ir iškart užsidega raudonas! Ką galvoja Kauno valdžios atstovai , atsakingi už eismą? Juk neįmanoma normaliai sustoti prieš šviesoforą“, − rašo Linas.

REKLAMA

Kaip pažymėjo šiuo metu Taline viešintis Kauno miesto savivaldybės Tansporto ir eismo saugumo skyriaus vadovas Paulius Keras, pagal saugumo standartą žalio signalo mirksėjimui skiriamos dvi arba trys sekundės, o problemas sudaro tik tai, ne visi šviesoforai sureguliuoti vienodai. Kadangi aukščiau išdėstytas nusiskundimas nėra pirmas, anot savivaldybės atstovo, artimiausiu metu bus imtasi jų suvienodinimo.

REKLAMA
REKLAMA

P. Keras patikino, kad nagrinėjamas kiekvienas iš gyventojų gautas nusiskundimas, sprendžiama, kiek jis yra pagrįstas, ar išdėstyta problema iš tiesų yra aktuali. Jei pastebimos eismo organizavimo klaidos, ar technikos gedimai visuomet imamasi korekcijų. Vytauto prospekto ir Griunvaldo gatvių sankryžoje esančio šviesoforo veikimas taip pat bus tikrinamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nemanau, kad dėl kiek per trumpai mirksinčio žalio signalo etapo galėtų kilti grėsmė. Juolab, kad yra amortizuojantis geltonos šviesos signalo etapas. Neviršijant greičio šioje sankryžoje pavojus eismo saugumui kilti neturėtų“, − sakė transporto ir eismo organizavimo skyriaus vadovas pridurdamas, kad šviesoforo signalų netinkamas rodymas pakitus signalui visgi yra įmanomas.

Laiške taip pat pateiktos dvi nuorodos į trumpus klipus „YouTube“ vaizdo archyvų portale. Pavojingas ar ne šis šviesoforas – spręskite patys:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų