Visi žinome, kad vieši tualetai paprastai nėra pati higieniškiausia vieta ir dauguma iš mūsų stengiamės kruopščiai nusiplauti ir nusausinti rankas, jei prireikia pasinaudoti viešuoju tualetu.
Ragina naudoti popierinį rankšluostį
Bet ar žinojote, kad net ir viešuose vonios kambariuose esantys rankų džiovintuvai platina bakterijos? Taip teigė vienas „TikTok“ gydytojas, sakydamas, kad visada turėtumėte vengti naudoti rankų džiovintuvus, jei galite, nes jie yra „šlykštūs“, rašo mirror.co.uk.
Gydytojas iš JAV sukūrė vaizdo įrašą po to, kai pamatė it virusas išplitusį vaizdo įrašą, kuriame moteris džiovina plaukus rankų džiovintuvu, bandydama išgauti tobulas garbanas, kurios dabar tapo itin madingos.
Tačiau gydytojas, kuris skelbia įrašus MadMmedicine vartotojo vardu, teigė, kad naudojimasis rankų džiovintuvais yra blogas sumanymas, nes, jo teigimu, tyrimai parodė, kad jie platina daugiau bakterijų nei tradicinis rankų nusišluostymas popieriniu rankšluosčiu.
Jis sakė: „Nekenčiu būti blogų naujienų nešėjas, bet tie rankų džiovintuvai viešuosiuose tualetuose yra labai šlykštūs. Buvo atlikti su rankų džiovintuvais susiję moksliniai tyrimai, siekiant išsiaiškinti, ar jie neplatina bakterijų. Ir, įspėjimas – jie paskleidžia daugiau bakterijų, lyginant su rankšluosčio naudojimu.“
@madmedicine #stitch with @kiingliima ew. #hairdryer #dysonairwrap #dysonhair #hairfacts #humanbody #tiktokdoctor #medicalfacts #handdryer #LaysGoldenDuet ♬ original sound - 🩺🫀👨🏻⚕️MadMedicine 🫁🧠💉
Su gydytojo žodžiais nesutiko
Vaizdo įrašo komentatorių nuomonės skyrėsi nuo gydytojo teiginių, nes kai kurie sakė, kad daugiau niekada nenaudos rankų džiovintuvų, kiti juos gynė kaip vieną švariausių variantų, nes naudojami HEPA filtrai, padedantys išfiltruoti orą prieš jam liečiantis su oda.
Vienas žmogus rašė: „Niekada jų nenaudoju. Geriau nusišluostyti rankas į maikę“, kai kitas pridūrė: „Dėl to niekada jų nenaudoju“.
Tačiau kiti nesutiko ir prieštaravo, rašydami: „Šis vaizdo įrašas yra neteisingas. Tie tyrimai taip pat rodo, kad rankų džiovintuvai su filtrais yra daug švaresni nei be filtrų.“
„Išeinantis oras yra švarus. Jų „skleidžiami“ mikrobai jau būna ant rankų. Taigi vartotojui tai neturi jokios reikšmės“, – komentavo ketvirtasis.