Sprogimas
Sprogdintojai taikėsi į kariuomenės ir saugumo pastatus. Alepe tai daugiausia aukų nusinešęs incidentas per beveik prieš metus prasidėjusį sukilimą prieš prezidentą Basharą Assadą. Sirijos televizija, kuri nuolat teigia, kad už maištą prieš B. Assadą atsakingi užsienio šalių remiami teroristai, tiesiogiai transliuoja iš įvykio vietos.
Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už sprogimus antrame pagal dydį Sirijos mieste. Pareigūnai teigia, kad per du sprogimus žuvo 25 žmonės.
Tuo tarpu kitame Sirijos mieste – Homse prie opozicijos protestuotojų rajonų susitelkę tankai. Sirijos armija atakuoja Homsą šeštą dieną iš eilės.
Kaltina Rusiją
Ketvirtadienį lankydamasi Meksikoje C. Ashton pareiškė esanti nusivylusi, kad planuota rezoliucija žlugo dėl Rusijos veto. Jos žinia kolegoms Rusijoje esą yra ta, kad būtina pripažinti faktus ir neleisti jiems įvykti.
Sirijos prezidento Basharo Assado pajėgos jau daug mėnesių smurtu malšina antivyriausybinius protestus.
JT rezoliucija, kurią Saugumo Taryboje blokavo Rusija ir Kinija, remia Arabų lygos planą, kuris, be kita ko, numato, kad B. Assadas turi atsisakyti valdžios. Be to, reikalaujama, kad armija pasitrauktų iš opozicijos bastionų ir būtų pradėta rengtis perėjimui į demokratiją.
ES, be to, yra už griežtesnes sankcijas vadovybei Sirijoje. Tikslas yra įšaldyti Sirijos centrinio banko sąskaitas ir uždrausti prekybą deimantais, auksu bei kitais tauriaisiais metalais.
Humanitarinė katastrofa
Humanitarinė situacija Sirijos Homso mieste tampa kritiška. Jau dešimt dienų į miestą netiekiami maisto produktai. Čia pradeda trūkti ir medikamentų.
Homsas yra apsuptas. Armija kontroliuoja visus įvažiavimo kelius. Aktyvistų duomenimis, mieste likę trik trys gydytojai.
Humanitarinė organizacija „Gydytojai be sienų“ sužeistųjų ir liginių būklę Sirijoje vadina katastrofiška.
Naujienų agentūra „Al Arabija“, remdamasi vyriausybės priešininkais, pranešė, kad ketvirtadienį Homse žuvo 107 žmonės. Aktyvistai paprašė Tarptautinio raudonojo kryžiaus ir Raudonojo pusmėnulio pagalbos.
Sirijos armija atakuoja Homsą šeštą dieną iš eilės. Nuo puolimo pradžios vasario 4-ąją mieste žuvo šimtai civilių. Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ patvirtino maždaug 250 daugiausiai neginkluotų civilių žūtį ir įspėjo dėl „rimtos humanitarinės krizės“ Homse.
Nepaisydami kruvino protestų malšinimo, aktyvistai penktadienį rengia naujas masines demonstracijas, kurios šį kartą bus nukreiptos prieš Rusijos sprendimą Saugumo Taryboje vetuoti rezoliuciją, smerkiančią smurtą Sirijoje.
NATO neplanuoja kištis į konfliktą Sirijoje
NATO generalinis sekretorius Andresas Foghas Rasmussenas Turkijos televizijai NTV penktadienį pareiškė, jog Aljansas nesikiš į mėnesius besitęsiančią krizę Sirijoje, praneša „RIA Novosti“.
„Mes nesvarstome šio klausimo. Mes neketiniame kištis į Sirijos vidaus reikalus, – sakė A. F. Rasmussenas, kuris šiuo metu lankosi Turkijoje. – Aš visiškai nepritariu protestų slopinimui Sirijoje. Aš raginu Sirijos lyderius įvesti demokratiją, patenkinti teisėtus žmonių norus. Vienintelis kelias iš krizės Sirijoje yra suteikti laisvę, demokratiją ir patenkinti teisėtus žmonių troškimus“.