• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krūtų vėžys yra vienas iš labiausiai paplitusių vėžio tipų tarp moterų, turinčių didelį poveikį jų sveikatai ir gyvenimo kokybei. Tai klastinga liga, kuri gali paveikti bet kurią moterį, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties ar sveikatos būklės. 

Krūtų vėžys yra vienas iš labiausiai paplitusių vėžio tipų tarp moterų, turinčių didelį poveikį jų sveikatai ir gyvenimo kokybei. Tai klastinga liga, kuri gali paveikti bet kurią moterį, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties ar sveikatos būklės. 

REKLAMA

Apie tai, kaip dažnai ir kokiais būdais moterys turėtų rūpintis savo krūtinės sveikata, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ kalba krūtų chirurgė, mamologė Daiva Gudavičienė ir bendruomenės „Vėžys – ne sloga“ įkūrėja Vaiva Mickuvienė.

V. Mickuvienė sirgo krūties vėžiu, jai buvo nustatyta trečioji šio susirgimo stadija, bet po sėkmingo gydymo vėžio pavyko atsikratyti ir dabar moteris jau 5 metus yra sveika.   

Svarbu sužinoti krūtyje rasto guzelio tipą

Krūtų chirurgė Daiva Gudavičienė atkreipia dėmesį, kad jauniausios merginos, kurioms nustatytas krūties vėžys, yra maždaug dvidešimt kelerių metų pacientės.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris teigia, kad joms, šeimos gydytojams ir visiems, kurie užsiima krūties ligų diagnostika, reikėtų pasakyti, kad jeigu ateina jauna, graži panelė ir skundžiasi guzeliu krūtyje, tai nebūtinai yra fibroadenoma.  

REKLAMA

„Į guzelius reikėtų žiūrėti pakankamai rimtai, nes jaunoms moterims yra būdingi trejopai neigiami krūties vėžiai, kurie ne retai susiję su mutacijomis ir atrodo bei čiuopiasi labai panašiai kaip fibroadenomos.  

Turint nežinomus, naujai atsiradusius užčiuopiamus derinius krūtyje arba jeigu esami dariniai didėja, reikėtų neatidėlioti konsultacijos ir kreiptis į krūties ligų diagnostikoje specializuotus gydytojus“, – sako D. Gudavičienė 

REKLAMA
REKLAMA

Chirurgė akcentuoja, kad svarbu bet kokiame, net ir paauglystės amžiuje, apčiuopti krūtinę ir tikrinti ar ji nėra pakitusi. 

„Tai daryti nesunku kartą per mėnesį padaryti duše ar atsigulus į lovą. Tokia patikra neatstoja visos diagnostikos ir profilaktikos, tačiau kartais žmonės atėję su dideliais augliais nustebina: paklausus ar to nepastebėjo, atsako, kad ne. 

Tai gali būti neigimas, nes žmogus galėjo laukti kol praeis, pasitarti su kaimyne, ieškoti internete“, – mintimis dalijasi Daiva Gudavičienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ignoravo krūties vėžio simptomą

Krūties vėžiu sirgusi Vaiva Mickuvienė paantrina, kad jaunų ir gražių žmonių negalima eliminuoti ir iš išvaizdos nuspręsti, kad jie negali sirgti krūties vėžiu.  

„Man irgi tekę girdėti: „Jūs gražiai atrodote, jums nieko negali būti.“ Tai tikrai ne tas kriterijus, pagal kurį reikėtų spręsti diagnozę.  

REKLAMA

Taip pat man nėra malonu save čiupinėti – gali būti, kad kausto baimė, jog galiu kažką rasti. Mano auglys buvo po krūtimi, tad vizualiai aš jo nemačiau. Kadangi man jau buvo trečia stadija, pradėjo skaudėti pažastis.  

Tad noriu įspėti: jeigu skauda pažastis, tai nebūtinai gali būti vėžys, bet derėtų suskubti pasitikrinti, nes aš galvojau, kad šis skausmas atsirado nuo liemenėlės vielučių. Tai buvo signalas, bet jį ignoravau“, – pasakoja V. Mickuvienė.

REKLAMA

Daugiau apie tai, ką naudinga žinoti kiekvienai moteriai rūpinantis savo sveikata, kviečiame sužinoti tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“.

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar! „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

00:00 Temos ir pašnekovų pristatymas. 

01:00 Vaivos istorija: kaip ji išgirdo krūtų vėžio diagnozę. 

06:10 Dvi dažniausios krūties vėžio formos. 

07:40 Nuo kada ir kaip moterys turi pradėti tikrintis krūtis? 

10:30 Jauniausios moterys, kurios Lietuvoje serga krūties vėžiu – vos 20-ies: serga ir jaunos panelės. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

14:08 Krūties vėžio gydymas: Vaiva pasakoja, kaip viskas vyko. 

18:10 Kaip pasikeitė Vaivos gyvenimas įveikus vėžį: šių klaidų nebedaro. 

23:30 Vaiva dar prieš ligą labai norėjo saldumynų, vis tik ir susirgusi saikingai sau juos leido. 

26:40 Ką reikia padaryti, kai išgirstama vėžio diagnozė: privaloma mesti rūkyti. 

29:00 Ar Lietuvoje daugiau sergama krūties vėžiu, palyginti su Europa

33:10 Vaivos patarimai: ir tiems, kurie neturi vėžio diagnozės, ir tiems, kurie turi. 

34:50 Gydytojos prašymas: kai jau ateina liga, į gydytoją svarbu žiūrėti kaip į kolegą gydymo kelyje. 

37:25 Antroji laidos dalis. 

Gal bent porą dienų metuose nerasykit negatyvo, rašykit poztivias istorijas, palaikykite zmones, vargo juk tik daug, suteikti gerų emociju
Šventiniai straipsniai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų