Į Ukrainą vyras grįžo Rusijos kalėjimuose praleidęs daugiau nei dvejus metus. R. Horilykas formaliai tarnavo Ukrainos nacionalinėje gvardijoje ir jį, kaip ir kitus 168 Černobylio AE saugojusius gvardiečius, paėmė į nelaisvę bei išvežė iš Ukrainos teritorijos per Baltarusiją dar 2022 m. kovą.
Dar 89 iš jų iki šiol laikomi Rusijos kalėjimuose, skelbiama „Unian“.
Karo veiksmuose nedalyvavo
„Šiose baisiose fotografijose – ukrainietis Horilykas Romanas Vasiljevičius po dvejų metų buvimo rusų nelaisvėje“, – rašome projekto publikacijoje.
Ukrainiečių aktyvistai pažymi, kad R. Horilykas nedalyvavo karo veiksmuose, užėmė Černobylio AE apsaugos grupės vyr. kontrolieriaus pareigas. Jį ir kitus 168 elektrinę saugojusius ukrainiečių gvardiečius rusais pasiėmė su savimi po atsitraukimo iš teritorijos 2022-ųjų kovą.
„Romano ir kitų ukrainiečių karo belaisvių padėtis kelia siaubą ir asociacijas su tamsiausiais žmonijos istorijos puslapiais – nacių koncentracijos mirties stovyklomis. Per visą laiką, kol Romanas ir kiti 74 ukrainiečių karo belaisviai, grąžinti per mainus, buvo Rusijos nelaisvėje, Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto stebėtojai jų nė karto nelankė. Neleidimas stebėtojams lankyti karo belaisvių pažeidžiant Ženevos konvencijų nuostatas yra sąmoninga ir tikslinga Rusijos valdžios institucijų politika.
Tai daroma sąmoningai, kad Tarptautinis Raudonasis Kryžius negalėtų užfiksuoti, kaip Rusijos pusė elgiasi su karo belaisviais. Siekiama nuo viso pasaulio nuslėpti nežmonišką Rusijos požiūrį į ukrainiečius, tiesiogine to žodžio prasme – ukrainiečių tautos genocido politiką“, – pažymima projekte.
rytmetėlį ankstų
būkite visi prakeikti
peržengę Ukrainos slenkstį