Vidurinės mokyklos mokinys iš Teksaso laimėjo šimto tūkstančių dolerių prizą už kliūčių įveikimo algoritmo sukūrimą. Pastarasis gali būti naudojamas nepilotuojamose transporto priemonėse.
Apie tai gruodžio 4 d. Vašingtone surengtoje apdovanojimų įteikimo ceremonijoje paskelbė Siemenso fondas, kuris, kaip ir kasmet, taip ir šįmet buvo suorganizavęs vidurinių mokyklų mokiniams skirtą mokslo konkursą. Didžiausias prizas atiteko septyniolikmečiui Kensenui Shi iš College Station mokyklos, esančios Teksaso valstijoje. Jam pavyko du jau anksčiau sukurtus algoritmus sujungti į vieną žymiai efektyvesnį, leidžiantį robotams saugiai judėti aplenkiant jų kelyje pasitaikančias kliūtis.
Anot Shi, šis algoritmas gali būti naudojamas pramoniniams robotams valdyti, taip pat kuriant animaciją bei vaizdo žaidimus, nes leidžia daug tikroviškiau atvaizduoti virtualių herojų judėjimą.
Aukščiausias komandoms skirtas prizas atiteko trijų moksleivių grupei iš Niujorke esančios George‘o W. Hewletto mokyklos už proteino, susijusio su auglių susidarymu, tyrimus. Šie taipogi septyniolikmečiai jaunuoliai pasidalins 100 tūkstančių dolerių dydžio stipendiją.
Konkurse varžėsi šeši pavieniai dalyviai ir šešios komandos. Visi mokiniai buvo regioninių konkurso etapų nugalėtojai.
Siemenso fondas yra kompanijos Siemens USA filantropinis padalinys, o pati kompanija yra vokiečių pramoninio konglomerato Siemens AG dukterinė įmonė. Konkursas pradėtas rengti 1988 metais. Šįmet jam buvo pateikta daugiau nei 1500 projektų.