algoritmas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „algoritmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „algoritmas“.
Mirties pranašas: mokslininkai sukūrė algoritmą, galintį išpranašauti jūsų mirtį
Mokslininkai sukūrė algoritmą, kuris, remdamasis žmogaus gyvenimo istorija, prognozuoja, kaip jis gyvens ir kada mirs. Naujo tyrimo duomenimis, modelis, pavadintas „life2vec“, yra tikslus maždaug 78 proc. atvejų, todėl jis prilygsta kitiems algoritmams, sukurtiems panašiems gyvenimo rezultatams prognozuoti. Tačiau, kitaip nei kiti modeliai, jis veikia kaip pokalbių robotas, naudodamasis turima informacija, kad nuspėtų, kas bus toliau.
Vilnietei dingo „Facebook" paskyra: įspėja kitus būti budriais
Pastaruoju metu daugėja pavogtų anketų. Anot eksperto, vienos paskyros parduodamos rinkoje, o kitos išnyksta. Žmonės skundžiasi, kad nutekinami jų duomenys, grobiamos paskyros, o jas susigrąžinti – tikimybė maža. Vilnietė neteko savo ilgametės paskyros, užteko atsidaryti pažymėtą nuotrauką.
Veryga: pasveikusiu asmuo laikomas tik po 37 dienų nuo užsikrėtimo, jei nėra simptomų
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį žada supaprastinti algoritmą, kada asmenį laikyti pasveikusiu nuo koronaviruso.
„Šiandien bus pasirašytas algoritmas, kaip bus galima labiau, plačiau taikyti tas tvarkas, kitų šalių praktikas“, – Seime sakė ministras.
Anot jo, viena tokių praktikų ir tvarkų yra laikyti žmogų pasveikusiu net ir be testo atlikimo, praėjus daugiau nei mėnesiui po užsikrėtimo, jeigu asmeniui nėra jokių simptomų.
Tomilinas: draudimo rūkyti balkonuose nebus – veiks kaimynų konfliktų sprendimo algoritmas
Seimo nariai ir ekspertai antradienį parengė vidaus reikalų ministro įsakymo projektą, įgyvendinantį Tabako kontrolės įstatymo pataisas, susijusias su kylančiais konfliktais dėl rūkymo balkonuose. Pagal praėjusiais metais balandį darytą „Spinter“ apklausą, 52 proc. Lietuvos žmonių pritartų visiškam draudimui rūkyti daugiabučių balkonuose. Latvijoje galioja draudimas, tačiau Lietuvai mes siūlome kitokį konfliktų dėl rūkymo balkonuose sprendimo modelį.
„Facebook“ amžiaus pokyčiai: ko tikėtis po M. Zuckerbergo pareiškimo?
Didžiausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ artimiausiomis dienomis prioritetine tvarka pradės naujienų lentoje rodyti tas žinutes, su kuriomis susiję asmeniškai pažįstami draugai. Tai smogs žiniasklaidos, verslo atstovų ir prekės ženklų administratorių žinutėms, penktadienį paskelbė bendrovės vadovas Markas Zuckerbergas. Tai jis paaiškino noru vartotojams iššaukti pozityvius pojūčius lankantis soc. tinkle.
Artūras Anužis. Seimo rinkimų rezultatus nulemia specialus algoritmas
„Da Vinčio kodo“ ir panašių filmų gerbėjai turėtų susikaupti. Ypač tie, kurie domisi politika. Pasirodo, ne partijų programos ar lyderių pastangos lemia, ką pasirinks žmonės. Seimo rinkimų rezultatus nulemia specialus algoritmas, kuris kol kas neklysta. Čia truputėlį pagražinau, tačiau tiesa tokia – per visą mūsų nepriklausomos Lietuvos atkūrimo laikotarpį Seimo rinkimai vyksta pagal tam tikrą seką.
Ar kompiuteris gali pralenkti žmogų analizuodamas nuotraukas?
Tikriausiai pastebėjote, kad neretai, norint užsiregistruoti kokiame nors portale ar pasiųsti komentarą, reikia įrašyti kiek iškraipytas raides ar skaičius, matomus šalia esančiame paveikslėlyje. Tai – vienas iš būdų atsijoti „botus“ – kompiuterines sistemas, besistengiančias platinti reklaminę informaciją ar brukalus. Paveikslėlių analizė – nelengva užduotis kompiuteriams, ir iki šiol žmonės šioje srityje sugebėdavo juos aplenkti, tačiau tai gali trukti nebeilgai.
„Dideli duomenys“ leis surasti idealią antrąją pusę
Mokslininkų komanda iš Ajovos universiteto (JAV) sugebėjo padidinti pažinčių portalų darbo efektyvumą pasinaudoję „Didelių duomenų“ (Big Data) intelektualios analizės algoritmais. Dar 2012 m. atliktas tyrimas, kuriam vadovavo Šiaurės Vakarų universiteto psichologė Eli Finkel, parodė, jog, nepaisant pažinčių tinklalapių kūrėjų pareiškimų, nė vienas iš jų neturi veikiančio algoritmo, kuris leistų parinkti idealią porą.
Naujas metodas leidžia fotografuoti be blykstės visiškoje tamsoje
Masačiusetso technologinio instituto (MIT) mokslininkai rado būdą, kaip fotografuoti praktiškai aklinoje tamsoje esančius objektus, registruojant minimalų fotonų skaičių. Šis metodas numato tam tikrų algoritmų naudojimą, kuriais apdorojami iš sensoriaus gauti duomenys.
Britų policijos naujasis ginklas – nusikaltimus prognozuojantys algoritmai
Didžiosios Britanijos policijos pajėgos netrukus turėtų pradėti naudoti prognozavimo technologiją, kuri leis jiems reaguoti į nusikaltimą dar prieš jam įvykstant, informuoja dailymail.co.uk. Kompiuterio algoritmai parodo detalius planus vietovių, kur gali burtis ir veikti plėšikai bei kiti nusikaltėliai. Algoritmai derina vietinių nusikaltimų pobūdį ir sudėtingus matematinius skaičiavimus – tuomet norodoma vieta, kur gali būti siunčiami policininkai.
REKLAMA
REKLAMA
Naujas algoritmas leidžia iš nuotraukų kurti ypač tikslius 3D modelius
„Disney Research“ specialistai sukūrė algoritmą, kuris gali generuoti trimačius modelius iš paprastų fotografijų ir tai atlikti labai kruopščiai, iki smulkiausių detalių. Vadinasi, fotografuoti scenų iš visų pusių nebereikės. Kiekvienam demonstraciniam modeliui kompanijos inžinieriai naudojo 21 megapikselio raiškos nuotraukas. Scenos buvo nufilmuotos vaizdo kamerai judant tiesia linija.
Naujas algoritmas iš veido nuotraukos nustato ir ligas, ir KMI
Kūno masės indeksą ir ligas, susijusias su svorio problemomis, nuo šiol galima diagnozuoti tik iš žmogaus veido nuotraukos. Veido nuotrauka – tai viskas, ko reikia teisingai nustatyti jo KMI (kūno masės indeksą), atkurti kūno kompleksiją ir netgi įžvelgti gręsiančių tam tikrų ligų riziką, skelbia newscientist.com. KMI – tai svorio ir ūgio santykio rodiklis, padedantis įvertinti, ar žmogaus svoris yra normalus, ar jam būdingas antsvoris bei nutukimas.
Algoritmas atskleidžia, kaip skambėjo senosios kalbos
Kalbos, kaip ir gyvi organizmai, keičiasi, evoliucionuoja. Kinta žodžiai, garsai, iš senųjų formuojasi naujos tarmės. Atrastas algoritmas leidžia sužinoti, kaip skambėjo senosios kalbos, rašo Newscientist.com. Viso šio kitimo „žemėlapis“ dažniausiai sudarinėjamas atliekant fizinius tyrimus. Tačiau situacija verčiasi aukštyn kojom: šiandien įmanoma vien kompiuteriu atstatyti, kaip skambėjo mirusios kalbos. Pakanka įrašyti, kaip skamba jos tolimos palikuonės – dabartinės kalbos žodžiai.
Kas yra „Facebook EdgeRank”?
Pirmasis dalykas, kurį „Facebook” vartotojas pamato prisijungęs prie savo paskyros, yra „naujienų lenta” (angl. newsfeed). Tai yra glausta apžvalga visų pastarųjų įvykių, nutikusių tarp draugų „Facebook” tinkle. Kiekvienas draugų veiksmas yra potencialus „naujienų lentos” įrašas, t. y. „ašmenys” (angl.
Šimtatūkstantinis prizas – paaugliui už robotams skirto algoritmo sukūrimą
Vidurinės mokyklos mokinys iš Teksaso laimėjo šimto tūkstančių dolerių prizą už kliūčių įveikimo algoritmo sukūrimą. Pastarasis gali būti naudojamas nepilotuojamose transporto priemonėse. Apie tai gruodžio 4 d. Vašingtone surengtoje apdovanojimų įteikimo ceremonijoje paskelbė Siemenso fondas, kuris, kaip ir kasmet, taip ir šįmet buvo suorganizavęs vidurinių mokyklų mokiniams skirtą mokslo konkursą.
Transporto kamščių išvengti padės virtualūs šviesoforai?
Vidutinis vairuotojas amerikietis transporto kamščiuose per metus vidutiniškai praleidžia savaitę. Tad Ozanas Tonguzas, telekomunikacijų tyrėjas iš Carnegie Mellon universiteto Pitsburge bando pamėgdžioti būdą, kuriuo skruzdės, termitai ir bitės informuoja apie pirmumo teisę judėti judriose kolonijose ir aviliuose.
O. Tonguzo kompanija „Virtual Traffic Lights“ neseniai pristatė algoritmą, padedantį reguliuoti eismą judriose sankryžose.
Algoritmas padeda atsekti nusikaltimo, gandų, epidemijos šaltinį
Šveicarijos mokslininkai teigia sukūrę programinę įrangą, kuri gali greitai susekti įtariamus teroristus, kompiuterių virusus, gandus ir net infekcines ligas iki pat jų šaltinio.
„Naudojant mūsų metodą, galime atrasti įvairiausių dalykų, cirkuliuojančių tinkle, šaltinį, paprasčiausiai „pasiklausydami“ riboto skaičiaus to tinklo narių“, – teigė tyrėjas Pedro Pinto iš Lozanos Federalinės politechnikos mokyklos.
Mokslininkai padidino laimėjimo šansus žaidžiant ruletę
Nauja matematinė europietiškos ruletės veikimo analizė atskleidė, kaip žaidėjai gali įgyti svarų pranašumą prieš lošimų namų ruletės stalus, kurie lig šiol turėjo nedidelę statistinę persvarą prieš lošėjus.
Vakarų Australijos universiteto matematikas Michaelas Smallas ir elektronikos inžinierius iš Honkongo Chi Kong Tse atliko europietiško tipo ruletės veikimo matematinę analizę ir savo tyrimo rezultatus paskelbė „arXiv.org“ svetainėje.
Kompiuteris dešifruoja Biblijos autorius
Izraelio mokslininkai sukūrė algoritmą, kuris analizuoja Biblijos žodžius ir jų pasiskirstymą, taip pateikdamas užuominų apie Šventojo Rašto autorius.
Ne, tai nėra „Da Vinčio kodas“ ar kokia paslaptinga pranašystė.
Paminkle aukų vardus išdėstė algoritmas
Savaitgalį Bokštų Dvynių vietoje Niujorke pristatomas paminklas, skirtas pagerbti Rugsėjo 11-osios aukas, kurių vardai išdėstyti pasinaudojant algoritmu.
Pasaulio prekybos centro vietoje, „Ground Zero“ – ten, kur kadaise stovėjo Bokštai Dvyniai, – paminklu bus pagerbtos 2983 kraupaus prieš dešimtmetį įvykdyto teroristinio akto aukos. Jų pavardės bus išdėstytos remiantis sudėtingu kompiuteriniu algoritmu, atrandančiu optimalią jų tvarką.